Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

FABATKA s.r.o.

aktívna
Komenského 18/5, 94501, Komárno
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2021)25 tis. €
36,7 %vs 2020
Zisk (2021)-1 tis. €
156,9 %vs 2020
Vlastné imanie (2021)2 tis. €
40,8 %vs 2020
Zadlženosť (2021)65 %
13,9 %Strednávs 2020
ROE (2021)-69.0 %
196,2 %Stratavs 2020

Kľúčové insighty

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 37 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 50/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (25 tis. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Pokles tržiebtržby -37 % medziročne
Tržby
25 tis. €
−36,7 %vs. 2020
Pokles tržieb
Čistý zisk
-1 tis. €
−156,9 %vs. 2020
Zhoršenie výsledku
Aktíva
4 tis. €
−58,3 %vs. 2020
Pokles aktív
Vlastné imanie
2 tis. €
−40,8 %vs. 2020
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
50zo 100
Stabilná

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Kľúčové ukazovatele (2021)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža12,6 %
  • ROA (návratnosť aktív)-24,4 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-69,0 %
  • Zadlženosť65 %
  • Kapitálová primeranosť35,4 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (25 tis. €), je dlhodobo stratová.
50/ 100Stabilná
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -4.10
  • netIncome: -1 035
  • revenue: 25 214
  • prevNetIncome: 1 818
Kapitál16 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 35.44
  • equity: 1 501
  • assets: 4 235
Zadlženosť12 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 64.56
  • equity: 1 501
  • assets: 4 235
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 72.31
  • revenueYoY: -36.74
  • validHistoryYears: 8.00
Efektivita17 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 12.60
  • netMargin: -4.10
  • ebitda: 3 176
  • revenue: 25 214
Altman Z''-Score5.86Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.70aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.30aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.724.28aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.58presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -24.44 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -24.44 % vs. predchádzajúce 17.91 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 64.56 % vs. predchádzajúce 75.01 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 5.95× vs. predchádzajúce 3.93×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -4.10 % vs. predchádzajúca 4.56 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 35.44 % vs. predchádzajúca 24.99 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 58 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • Mikrofirma (tržby 25214 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 37 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -4.1 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 35 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2021)
Položka20212020Zmena
Tržby25 tis. €40 tis. €−36,7 %
EBITDA3 tis. €6 tis. €−44,9 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)3 tis. €5 tis. €−44,9 %
Čistý zisk-1 tis. €2 tis. €−156,9 %
Aktíva4 tis. €10 tis. €−58,3 %
Vlastné imanie2 tis. €3 tis. €−40,8 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
20. 7. 2012
Sídlo
Komenského 18/5, 94501, Komárno
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 20. 7. 2012Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
  • 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby