GryfArt s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 104 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 70/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (352 tis. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža8,8 %
- ROA (návratnosť aktív)20,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)24,4 %
- Zadlženosť16 %
- Kapitálová primeranosť83,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.36netIncome: 18 869revenue: 351 737prevNetIncome: 8 791
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 83.89equity: 77 201assets: 92 022
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 16.11equity: 77 201assets: 92 022
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 17.86revenueYoY: 104.29validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.76netMargin: 5.36ebitda: 30 809revenue: 351 737
Altman Z''-Score14.22Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.65 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 5.19 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.91 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 5.47 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 20.50 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 20.50 % vs. predchádzajúce 5.72 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 16.11 % vs. predchádzajúce 14.46 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.82× vs. predchádzajúce 1.12×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.36 % vs. predchádzajúca 5.11 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 83.89 % vs. predchádzajúca 85.54 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 40 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 104 % na 352 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 5.4 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 84 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 20.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 352 tis. € | 172 tis. € | +104,3 % |
| EBITDA | 31 tis. € | 14 tis. € | +118,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 28 tis. € | 13 tis. € | +118,0 % |
| Čistý zisk | 19 tis. € | 9 tis. € | +114,6 % |
| Aktíva | 92 tis. € | 154 tis. € | −40,1 % |
| Vlastné imanie | 77 tis. € | 131 tis. € | −41,3 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 8. 2012
- Sídlo
- Dolná Ves 33, 96701, Dolná Ves
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 1. 8. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie83.9%
- Cudzie zdroje16.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 352 tis. € | 92 tis. € | 77 tis. € | 31 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 172 tis. € | 154 tis. € | 131 tis. € | 14 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 190 tis. € | 153 tis. € | 123 tis. € | 22 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 247 tis. € | 125 tis. € | 107 tis. € | 80 tis. € | 63 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 83 tis. € | 106 tis. € | 78 tis. € | -11 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 50 tis. € | 95 tis. € | 90 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 25 tis. € | 97 tis. € | 87 tis. € | -5 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 107 tis. € | 117 tis. € | 92 tis. € | 42 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 250 € | 59 tis. € | 58 tis. € | -2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 80 tis. € | 68 tis. € | 61 tis. € | 30 tis. € | 23 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 8. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Reštaurovanie vitráží (v zmysle Zákona č. 200/1994 Z.z. a nasled.)od 11. 4. 2015
- 2Reštaurovanie drevených polychrómovaných sôch, drevených oltárnych architektúr a drevených architektonických článkov v nadväznosti na historickú architektúru (v zmysle Zákona č. 200/1994 Z.z. a nasled.)od 11. 4. 2015
- 3Reštaurovanie kamenných polychrómovaných sôch, kamenných architektonických článkov, muriva a nadväzujúcich omietok v interiéroch a exteriéroch objektov historickej architektúry (v zmysle Zákona č. 200/1994 Z.z. a nasled.)od 11. 4. 2015
- 4Reštaurovanie štukových plastík, štukových architektonických článkov a súvisiacich omietok v interiéroch a exteriéroch objektov historickej architektúry (v zmysle Zákona č. 200/1994 Z.z. a nasled.)od 11. 4. 2015
- 5Reštaurovanie kovových plastík a kovových prvkov v interiéroch a exteriéroch historickej architektúry (v zmysle Zákona č. 200/1994 Z.z. a nasled.)od 11. 4. 2015
- 6Reštaurovanie historického nábytku (v zmysle Zákona č. 200/1994 Z.z. a nasled.)od 11. 4. 2015
- 7Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 11. 4. 2015
- 8Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 11. 4. 2015
- 9Výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 11. 4. 2015
- 10Výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z drevaod 11. 4. 2015
- 11Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 11. 4. 2015
- 12Výroba skla, výrobkov zo skla a ich úpravaod 11. 4. 2015
- 13Keramická výrobaod 11. 4. 2015
- 14Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 11. 4. 2015
- 15Opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 11. 4. 2015
- 16Výroba bižutérie a suvenírovod 11. 4. 2015
- 17Výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 11. 4. 2015
- 18Výskum a vývoj v oblasti společenských a humanitných viedod 11. 4. 2015
- 19Výroba hračiek a hierod 11. 4. 2015
- 20Výroba sviečokod 11. 4. 2015
- 21Prevádzkovanie športových zariadeníod 11. 4. 2015
- 22Faktoring a forfaitingod 11. 4. 2015
- 23Služby súvisiace s produkciou filmov alebo videozáznamovod 11. 4. 2015
- 24Stavebné cenárstvood 11. 4. 2015
- 25Textilná výrobaod 11. 4. 2015
- 26Odevná výrobaod 11. 4. 2015
- 27Vyučovanie v odbore výtvarného umeniaod 11. 4. 2015
- 28Komplexná obnova kultúrneho dedičstva (v zmysle Zákona č. 200/1994 Z.z. a nasled.)od 11. 4. 2015
- 29Návrhy a realizácia preventívneho reštaurovania (v zmysle Zákona č. 200/1994 Z.z. a nasled.)od 11. 4. 2015
- 30Poradenské činnosti v oblasti reštaurovania, konzervovania, konzervovania a obnovy kultúrneho dedičstva reštaurovania (v zmysle Zákona č. 200/1994 Z.z. a nasled.)od 11. 4. 2015
- 31Zabezpečenie výkonu reštaurovania a konzervovania kultúrnych pamiatok, zbierkových predmetov a archeologických nálezov (v zmysle Zákona č. 200/1994 Z.z. a nasled.)od 11. 4. 2015
- 32Preventívne priebežné kontroly a monitoring stavu zreštaurovaných pamiatok a národných kultúrnych pamiatok pre potreby vlastníkov (v zmysle Zákona č. 200/1994 Z.z. a nasled.)od 11. 4. 2015
- 33Vypracovávanie reštaurátorských dokumentácií (v zmysle Zákona č. 200/1994 Z.z. a nasled.)od 11. 4. 2015
- 34polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovínod 1. 8. 2012
- 35reštaurovanie s výnimkou kultúrnych pamiatok a zbierkových predmetov, ktoré sú dielami výtvarného umeniaod 1. 8. 2012
- 36prípravné práce k realizácii stavbyod 1. 8. 2012
- 37uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 1. 8. 2012
- 38dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 1. 8. 2012
- 39kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 8. 2012
- 40sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 1. 8. 2012
- 41sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 1. 8. 2012
- 42sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 1. 8. 2012
- 43oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 1. 8. 2012
- 44oprava obuvi, brašnárskeho a sedlárskeho tovaruod 1. 8. 2012
- 45oprava odevov, textilu a bytového textiluod 1. 8. 2012
- 46oprava kožených a kožušinových výrobkovod 1. 8. 2012
- 47nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 1. 8. 2012
- 48skladovanieod 1. 8. 2012
- 49baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 1. 8. 2012
- 50ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 1. 8. 2012
- 51počítačové službyod 1. 8. 2012
- 52služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 1. 8. 2012
- 53vydavateľská činnosťod 1. 8. 2012
- 54prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 1. 8. 2012
- 55prenájom hnuteľných vecíod 1. 8. 2012
- 56administratívne službyod 1. 8. 2012
- 57činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 8. 2012
- 58vedenie účtovníctvaod 1. 8. 2012
- 59vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 1. 8. 2012
- 60prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 1. 8. 2012
- 61organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 1. 8. 2012
- 62čistiace a upratovacie službyod 1. 8. 2012
- 63reklamné a marketingové službyod 1. 8. 2012
- 64prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 8. 2012
- 65fotografické službyod 1. 8. 2012
- 66služby verejných nosičov a poslovod 1. 8. 2012
- 67služby požičovníod 1. 8. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46772073
- RÚZ ID
- 1212212
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 8. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat351 737 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 12. 4. 2016Registrácia platcu DPHSK2023569537