Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Augustus Consulting, s. r. o.

aktívna
Exnárova 8, 82103, Bratislava - mestská časť Ružinov
podľa §4, registrácia od 12. 12. 2012spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)276 tis. €
2,0 %vs 2024
Zisk (2025)152 tis. €
13,8 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)218 tis. €
10,0 %vs 2024
Zadlženosť (2025)2 %
51,4 %Nízkavs 2024
ROE (2025)69.6 %
4,2 %Výbornévs 2024

Kľúčové insighty

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o -2.0 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 97/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (276 tis. €), je zisková.

Vysoká ziskovosťčistá marža 55 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 98 % aktív
Nízka zadlženosťdlh tvorí len 2 % aktív
Tržby
276 tis. €
−2,0 %vs. 2024
Pokles tržieb
Čistý zisk
152 tis. €
−13,8 %vs. 2024
Zhoršenie výsledku
Aktíva
222 tis. €
−11,6 %vs. 2024
Pokles aktív
Vlastné imanie
218 tis. €
−10,0 %vs. 2024
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
97zo 100
Vynikajúca

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža70,7 %
  • ROA (návratnosť aktív)68,5 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)69,6 %
  • Zadlženosť2 %
  • Kapitálová primeranosť98,4 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (276 tis. €), je zisková.
97/ 100Vynikajúca
Ziskovosť20 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 55.09
  • netIncome: 151 855
  • revenue: 275 655
  • prevNetIncome: 176 131
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 98.39
  • equity: 218 182
  • assets: 221 751
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 1.61
  • equity: 218 182
  • assets: 221 751
Rast17 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 9.78
  • revenueYoY: -1.96
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 70.69
  • netMargin: 55.09
  • ebitda: 194 872
  • revenue: 275 655
Altman Z''-Score80.67Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.94aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.269.53aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.725.02aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.0564.19presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 68.48 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 68.48 % vs. predchádzajúce 70.24 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 1.61 % vs. predchádzajúce 3.31 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.24× vs. predchádzajúce 1.12×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 55.09 % vs. predchádzajúca 62.65 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 98.39 % vs. predchádzajúca 96.69 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.

  • Pozitívne

    Čistá marža 55.1 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.55 € čistého zisku.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 70.7 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 98 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby276 tis. €281 tis. €−2,0 %
EBITDA195 tis. €225 tis. €−13,4 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)175 tis. €203 tis. €−13,4 %
Čistý zisk152 tis. €176 tis. €−13,8 %
Aktíva222 tis. €251 tis. €−11,6 %
Vlastné imanie218 tis. €242 tis. €−10,0 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
31. 7. 2012
Sídlo
Exnárova 8, 82103, Bratislava - mestská časť Ružinov
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 31. 7. 2012Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby