RES Revízie Elektroinštalácie Servis s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Stabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -8.4 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 63/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (111 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
- EBITDA marža34,4 %
- ROA (návratnosť aktív)17,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)146,2 %
- Zadlženosť88 %
- Kapitálová primeranosť12,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 26.65netIncome: 29 630revenue: 111 176prevNetIncome: 15 242
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 12.07equity: 20 267assets: 167 946
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 87.93equity: 20 267assets: 167 946
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 5.47revenueYoY: -8.40validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 34.39netMargin: 26.65ebitda: 38 236revenue: 111 176
Altman Z''-Score1.60Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.24 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.08 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.30 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.14 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 17.64 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 17.64 % vs. predchádzajúce 14.46 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 87.93 % vs. predchádzajúce 106.87 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.66× vs. predchádzajúce 1.15×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 26.65 % vs. predchádzajúca 12.56 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 12.07 % vs. predchádzajúca -6.87 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 146 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (20267 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 8 % na 111 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 26.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.27 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 34.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 12 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 111 tis. € | 121 tis. € | −8,4 % |
| EBITDA | 38 tis. € | 23 tis. € | +63,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 34 tis. € | 21 tis. € | +63,1 % |
| Čistý zisk | 30 tis. € | 15 tis. € | +94,4 % |
| Aktíva | 168 tis. € | 105 tis. € | +59,4 % |
| Vlastné imanie | 20 tis. € | -7 tis. € | +380,1 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 4. 8. 2012
- Sídlo
- Červenej Armády 507/33, 99106, Želovce
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 4. 8. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie12.1%
- Cudzie zdroje87.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 111 tis. € | 168 tis. € | 20 tis. € | 38 tis. € | 30 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 121 tis. € | 105 tis. € | -7 tis. € | 23 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 76 tis. € | 128 tis. € | 13 tis. € | -12 tis. € | -24 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 55 tis. € | 122 tis. € | 22 tis. € | -30 tis. € | -35 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 36 tis. € | 136 tis. € | 38 tis. € | 4 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 43 tis. € | 129 tis. € | 17 tis. € | -885 € | -4 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 48 tis. € | 87 tis. € | 21 tis. € | 3 tis. € | 598 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 79 tis. € | 88 tis. € | 20 tis. € | 12 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 45 tis. € | 52 tis. € | 14 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 69 tis. € | 46 tis. € | 11 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti4. 8. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena4. 8. 2012 → 5. 11. 2013
Perfect group s.r.o.
- Zmena sídla4. 8. 2012 → 26. 11. 2021
SNP 18, Veľký Krtíš
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1projektovanie, inštalovanie, oprava a revízie elektrickej požiarnej signalizácieod 6. 11. 2013
- 2uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 6. 11. 2013
- 3dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 6. 11. 2013
- 4informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 6. 11. 2013
- 5projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 6. 11. 2013
- 6uvádzanie do prevádzky, revízie a opravy požiarnych klapiekod 6. 11. 2013
- 7prípravné práce k realizácii stavbyod 6. 11. 2013
- 8sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 4. 8. 2012
- 9sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 4. 8. 2012
- 10činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 4. 8. 2012
- 11prenájom hnuteľných vecíod 4. 8. 2012
- 12kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 4. 8. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46782087
- RÚZ ID
- 1206064
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 4. 8. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat121 367 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 1. 2014Registrácia platcu DPHSK2023614296
- 4. 8. 2012Zmena obchodného mena→ Perfect group s.r.o.
- 4. 8. 2012Zmena sídlaSNP 18, Veľký Krtíš