Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Milena, s.r.o.

aktívna
Andreja Hlinku 2247, 02201, Čadca
podľa §4, registrácia od 15. 3. 2013spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)2,2 mil. €
24,4 %vs 2023
Zisk (2024)146 tis. €
54,0 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)1,9 mil. €
0,7 %vs 2023
Zadlženosť (2024)16 %
16,8 %Nízkavs 2023
ROE (2024)7.8 %
53,7 %Dobrévs 2023

Kľúčové insighty

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 24 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 75/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (2,2 mil. €), je zisková.

Pokles tržiebtržby -24 % medziročne
Ziskováčistá marža 7 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 84 % aktív
Tržby
2,2 mil. €
−24,4 %vs. 2023
Pokles tržieb
Čistý zisk
146 tis. €
−54,0 %vs. 2023
Zhoršenie výsledku
Aktíva
2,2 mil. €
+2,0 %vs. 2023
Mierny rast
Vlastné imanie
1,9 mil. €
−0,7 %vs. 2023
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
75zo 100
Silná

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža9,0 %
  • ROA (návratnosť aktív)6,5 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)7,8 %
  • Zadlženosť16 %
  • Kapitálová primeranosť83,9 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (2,2 mil. €), je zisková.
75/ 100Silná
Ziskovosť13 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 6.72
  • netIncome: 146 033
  • revenue: 2 174 364
  • prevNetIncome: 317 674
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 83.93
  • equity: 1 883 164
  • assets: 2 243 826
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 16.07
  • equity: 1 883 164
  • assets: 2 243 826
Rast10 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 0.671
  • revenueYoY: -24.45
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 8.96
  • netMargin: 6.72
  • ebitda: 194 812
  • revenue: 2 174 364
Altman Z''-Score10.99Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.65aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.263.36aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.50aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.055.48presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 6.51 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.51 % vs. predchádzajúce 14.44 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 16.07 % vs. predchádzajúce 13.76 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.97× vs. predchádzajúce 1.31×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.72 % vs. predchádzajúca 11.04 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 83.93 % vs. predchádzajúca 86.24 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 24 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Pozitívne

    Čistá marža 6.7 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 84 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby2,2 mil. €2,9 mil. €−24,4 %
EBITDA195 tis. €408 tis. €−52,2 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)175 tis. €367 tis. €−52,2 %
Čistý zisk146 tis. €318 tis. €−54,0 %
Aktíva2,2 mil. €2,2 mil. €+2,0 %
Vlastné imanie1,9 mil. €1,9 mil. €−0,7 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
2. 8. 2012
Sídlo
Andreja Hlinku 2247, 02201, Čadca
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 2. 8. 2012Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby