Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

ZONA design, s.r.o.

aktívna
Juraja Fándlyho 6378, 01001, Žilina
bývalá registrácia podľa §7a, od 21. 7. 2025spoločnosť s ručením obmedzenýmBývalý platca DPH
Tržby (2024)43 tis. €
0,1 %vs 2023
Zisk (2024)853 €
85,6 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)25 tis. €
3,5 %vs 2023
Zadlženosť (2024)28 %
83,0 %Nízkavs 2023
ROE (2024)3.4 %
86,1 %Slabévs 2023

Kľúčové insighty

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o -0.1 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 70/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (43 tis. €).

Silný kapitálvlastné imanie tvorí 72 % aktív
Nízka zadlženosťdlh tvorí len 28 % aktív
Tržby
43 tis. €
−0,1 %vs. 2023
Čistý zisk
853 €
−85,6 %vs. 2023
Zhoršenie výsledku
Aktíva
35 tis. €
+22,1 %vs. 2023
Mierny rast
Vlastné imanie
25 tis. €
+3,5 %vs. 2023
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
70zo 100
Silná

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža3,0 %
  • ROA (návratnosť aktív)2,5 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)3,4 %
  • Zadlženosť28 %
  • Kapitálová primeranosť71,6 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (43 tis. €).
70/ 100Silná
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 1.97
  • netIncome: 853.00
  • revenue: 43 233
  • prevNetIncome: 5 915
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 71.63
  • equity: 24 902
  • assets: 34 764
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 28.37
  • equity: 24 902
  • assets: 34 764
Rast17 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 13.78
  • revenueYoY: -0.104
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 2.96
  • netMargin: 1.97
  • ebitda: 1 279
  • revenue: 43 233
Altman Z''-Score5.07Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.41aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.79aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.21aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.052.65presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 2.45 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.45 % vs. predchádzajúce 20.78 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 28.37 % vs. predchádzajúce 15.50 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.24× vs. predchádzajúce 1.52×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.97 % vs. predchádzajúca 13.67 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 71.63 % vs. predchádzajúca 84.50 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 43233 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-0 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.

  • Info

    Čistá marža len 2.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 72 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby43 tis. €43 tis. €−0,1 %
EBITDA1 tis. €6 tis. €−78,7 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)1 tis. €5 tis. €−78,7 %
Čistý zisk853 €6 tis. €−85,6 %
Aktíva35 tis. €28 tis. €+22,1 %
Vlastné imanie25 tis. €24 tis. €+3,5 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
10. 8. 2012
Sídlo
Juraja Fándlyho 6378, 01001, Žilina
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 10. 8. 2012Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby