FREEZONEEU s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 86/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (316 tis. €).
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža100,0 %
- ROA (návratnosť aktív)0,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,2 %
- Zadlženosť8 %
- Kapitálová primeranosť92,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.171netIncome: 541.00revenue: 316 197prevNetIncome: -564.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 92.03equity: 225 900assets: 245 461
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 7.97equity: 225 900assets: 245 461
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 2 769,546revenueYoY: —validHistoryYears: 3.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 99.99netMargin: 0.171ebitda: 316 176revenue: 316 197
Altman Z''-Score21.29Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.81 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.00 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 7.36 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 12.13 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.22 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.22 % vs. predchádzajúce -0.21 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 7.97 % vs. predchádzajúce 17.20 %.splnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 92.03 % vs. predchádzajúca 82.80 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby za 2018: 316 tis. €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).
- Info
Čistá marža len 0.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
EBITDA marža 100.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 92 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2018 | 2016 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 316 tis. € | — | — |
| EBITDA | 316 tis. € | — | — |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 285 tis. € | — | — |
| Čistý zisk | 541 € | -564 € | +195,9 % |
| Aktíva | 245 tis. € | 269 tis. € | −8,8 % |
| Vlastné imanie | 226 tis. € | 223 tis. € | +1,3 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 8. 2012
- Sídlo
- Glejovka 1, 90203, Pezinok
- Štatutárny orgán
- —
- 18. 8. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie92.0%
- Cudzie zdroje8.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 316 tis. € | 245 tis. € | 226 tis. € | 316 tis. € | 541 € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 269 tis. € | 223 tis. € | — | -564 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 552 € | 270 tis. € | 224 tis. € | 544 € | -437 € | EUR |
| 2014 | Riadna | 384 € | 271 tis. € | 224 tis. € | 384 € | 235 € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 270 tis. € | 224 tis. € | — | 53 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti18. 8. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46793259
- RÚZ ID
- 1207138
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 8. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat316 197 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna