Dobrá úroda s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 107 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 55/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje malé tržby (49 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 25. 9. 2012
- Sídlo
- Polomy 34, 96263, Pliešovce
- EBITDA marža3,2 %
- ROA (návratnosť aktív)0,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)3,0 %
- Zadlženosť70 %
- Kapitálová primeranosť29,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.36netIncome: 1 165revenue: 49 343prevNetIncome: -1 169
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 29.81equity: 38 202assets: 128 171
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 70.19equity: 38 202assets: 128 171
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 40.36revenueYoY: 107.31validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 3.24netMargin: 2.36ebitda: 1 601revenue: 49 343
Altman Z''-Score1.91Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.59 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.81 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.07 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.45 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.91 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.91 % vs. predchádzajúce -0.82 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 70.19 % vs. predchádzajúce 73.94 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.38× vs. predchádzajúce 0.17×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.36 % vs. predchádzajúca -4.91 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 29.81 % vs. predchádzajúca 26.06 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 49343 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 107 % na 49 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 30 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Tržby rastú (+107 %), ale aktíva klesajú (-10 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 49 tis. € | 24 tis. € | +107,3 % |
| EBITDA | 2 tis. € | -1 tis. € | +252,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 1 tis. € | -942 € | +252,9 % |
| Čistý zisk | 1 tis. € | -1 tis. € | +199,7 % |
| Aktíva | 128 tis. € | 142 tis. € | −9,8 % |
| Vlastné imanie | 38 tis. € | 37 tis. € | +3,1 % |
- 25. 9. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie29.8%
- Cudzie zdroje70.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 49 tis. € | 128 tis. € | 38 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 24 tis. € | 142 tis. € | 37 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 18 tis. € | 90 tis. € | 38 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 34 tis. € | 87 tis. € | 36 tis. € | 18 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 14 tis. € | 50 tis. € | 21 tis. € | 427 € | 337 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 11 tis. € | 26 tis. € | 21 tis. € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 5 tis. € | 28 tis. € | 22 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 24 tis. € | 25 tis. € | 21 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 16 tis. € | 18 tis. € | 14 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 2 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | 379 € | -185 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti25. 9. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1poľnohospodárstvo a lesníctvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predajaod 3. 5. 2024
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 25. 9. 2012
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 25. 9. 2012
- 4činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 25. 9. 2012
- 5organizovanie kurzov, školení a seminárovod 25. 9. 2012
- 6organizovanie kultúrno- spoločenských podujatíod 25. 9. 2012
- 7inžinier pre statiku staviebod 25. 9. 2012
- 8vypracovanie dokumentácie a projektu jednoduchých stavieb, drobných stavieb a zmein týchto staviebod 25. 9. 2012
- 9počítačové službyod 25. 9. 2012
- 10sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 25. 9. 2012
- 11prieskum trhu a verejnej mienkyod 25. 9. 2012
- 12výkon činnosti vedenia uskutočňovania stavieb na individuálnu rekreáciu, prízemných stavieb a stavieb zariadenia staveniska, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 300 m2 a výšku 15m, dorbných stavieb a zmienod 25. 9. 2012
- 13sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 25. 9. 2012
- 14uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 25. 9. 2012
- 15dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 25. 9. 2012
- 16poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 25. 9. 2012
- 17sťahovacie službyod 25. 9. 2012
- 18reklamné a marketingové službyod 25. 9. 2012
- 19poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 25. 9. 2012
- 20opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 25. 9. 2012
- 21výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 25. 9. 2012
- 22výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z drevaod 25. 9. 2012
- 23kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 25. 9. 2012
- 24prípravné práce k realizácii stavbyod 25. 9. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46795634
- RÚZ ID
- 1230304
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 25. 9. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat49 343 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna