Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Lekáreň SRDCE s.r.o.

aktívna
Rybárska 293/9, 96231, Sliač
podľa §4, registrácia od 1. 10. 2012spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)819 tis. €
3,5 %vs 2023
Zisk (2024)24 tis. €
18,7 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)213 tis. €
12,5 %vs 2023
Zadlženosť (2024)32 %
16,9 %Nízkavs 2023
ROE (2024)11.1 %
27,8 %Dobrévs 2023

Kľúčové insighty

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o -3.5 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 70/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (819 tis. €).

Silný kapitálvlastné imanie tvorí 68 % aktív
Tržby
819 tis. €
−3,5 %vs. 2023
Pokles tržieb
Čistý zisk
24 tis. €
−18,7 %vs. 2023
Zhoršenie výsledku
Aktíva
313 tis. €
+1,9 %vs. 2023
Mierny rast
Vlastné imanie
213 tis. €
+12,5 %vs. 2023
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
70zo 100
Silná

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža6,8 %
  • ROA (návratnosť aktív)7,6 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)11,1 %
  • Zadlženosť32 %
  • Kapitálová primeranosť68,2 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (819 tis. €).
70/ 100Silná
Ziskovosť9 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 2.90
  • netIncome: 23 762
  • revenue: 818 633
  • prevNetIncome: 29 228
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 68.22
  • equity: 213 385
  • assets: 312 798
Zadlženosť16 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 31.78
  • equity: 213 385
  • assets: 312 798
Rast13 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 6.06
  • revenueYoY: -3.46
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 6.81
  • netMargin: 2.90
  • ebitda: 55 737
  • revenue: 818 633
Altman Z''-Score6.71Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.34aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.262.09aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.721.02aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.052.25presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 7.60 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.60 % vs. predchádzajúce 9.52 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 31.78 % vs. predchádzajúce 38.25 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 2.62× vs. predchádzajúce 2.76×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.90 % vs. predchádzajúca 3.45 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 68.22 % vs. predchádzajúca 61.75 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-3 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.

  • Info

    Čistá marža len 2.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 68 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby819 tis. €848 tis. €−3,5 %
EBITDA56 tis. €61 tis. €−8,1 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)50 tis. €55 tis. €−8,1 %
Čistý zisk24 tis. €29 tis. €−18,7 %
Aktíva313 tis. €307 tis. €+1,9 %
Vlastné imanie213 tis. €190 tis. €+12,5 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
23. 8. 2012
Sídlo
Rybárska 293/9, 96231, Sliač
Štatutárny orgán
4 4 osoby (po prihlásení)
Vzťahy a prepojenia
4 4 osobyv štatutárnych orgánoch
graf prepojenícez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 23. 8. 2012Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby