Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

6 SVETADIELOV s.r.o.

aktívna
Jurigovo nám. 438/9, 84104, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2019)112 €
Zisk (2019)-402 €
90,6 %vs 2018
Vlastné imanie (2019)6 tis. €
6,0 %vs 2018
Zadlženosť (2019)87 %
86,6 %Vysokávs 2018
ROE (2019)-6.4 %
90,0 %Stratavs 2018

Kľúčové insighty

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 17/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (112 €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Zvýšená zadlženosťcudzie zdroje tvoria 87 % aktív
Tržby
112 €
vs. 2018
Čistý zisk
-402 €
+90,6 %vs. 2018
Strata pretrváva
Aktíva
47 tis. €
+279,5 %vs. 2018
Mierny rast
Vlastné imanie
6 tis. €
−6,0 %vs. 2018
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
17zo 100
Riziková

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Kľúčové ukazovatele (2019)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-256,3 %
  • ROA (návratnosť aktív)-0,8 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-6,4 %
  • Zadlženosť87 %
  • Kapitálová primeranosť13,2 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (112 €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
17/ 100Riziková
Ziskovosť4 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -358.93
  • netIncome: -402.00
  • revenue: 112.00
  • prevNetIncome: -4 272
Kapitál7 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 13.24
  • equity: 6 276
  • assets: 47 386
Zadlženosť3 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 86.76
  • equity: 6 276
  • assets: 47 386
Rast2 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -64.30
  • revenueYoY:
  • validHistoryYears: 5.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -256.25
  • netMargin: -358.93
  • ebitda: -287.00
  • revenue: 112.00
Altman Z''-Score0.46Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.26aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.08aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-0.03aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.16presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -0.85 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.85 % vs. predchádzajúce -34.22 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 86.76 % vs. predchádzajúce 46.50 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 13.24 % vs. predchádzajúca 53.50 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 112 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby za 2019: 112 €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -358.9 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 13 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2019)
Položka20192018Zmena
Tržby112 €
EBITDA-287 €-4 tis. €+93,1 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-258 €-4 tis. €+93,1 %
Čistý zisk-402 €-4 tis. €+90,6 %
Aktíva47 tis. €12 tis. €+279,5 %
Vlastné imanie6 tis. €7 tis. €−6,0 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
19. 9. 2012
Sídlo
Jurigovo nám. 438/9, 84104, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 19. 9. 2012Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
  • 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby