Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

ZVP spol. s r.o.

aktívna
Soľ 376, 09435, Soľ
podľa §4, registrácia od 1. 11. 2012spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)193 tis. €
122,0 %vs 2023
Zisk (2024)23 tis. €
883,5 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)-253 tis. €
8,3 %vs 2023
Zadlženosť (2024)250 %
22,8 %Vysokávs 2023
ROE (2024)-9.0 %
954,2 %Stratavs 2023

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 122 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 40/100

Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (193 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Ziskováčistá marža 12 %
Silný rasttržby +122 % medziročne
Tržby
193 tis. €
+122,0 %vs. 2023
Trvalý rast
Čistý zisk
23 tis. €
+883,5 %vs. 2023
Zlepšenie ziskovosti
Aktíva
169 tis. €
+36,9 %vs. 2023
Mierny rast
Vlastné imanie
-253 tis. €
+8,3 %vs. 2023
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
40zo 100
Slabá

Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža12,8 %
  • ROA (návratnosť aktív)13,5 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť250 %
  • Kapitálová primeranosť-149,9 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (193 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
40/ 100Slabá
Ziskovosť17 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 11.86
  • netIncome: 22 847
  • revenue: 192 664
  • prevNetIncome: -2 916
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -149.87
  • equity: -253 103
  • assets: 168 883
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 249.87
  • equity: -253 103
  • assets: 168 883
Rast6 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -5.30
  • revenueYoY: 121.99
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 12.80
  • netMargin: 11.86
  • ebitda: 24 669
  • revenue: 192 664
Altman Z''-Score-6.48Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-2.95aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-3.74aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.83aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-0.63presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score6 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 13.53 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 13.53 % vs. predchádzajúce -2.36 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 249.87 % vs. predchádzajúce 323.75 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.14× vs. predchádzajúce 0.70×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 11.86 % vs. predchádzajúca -3.36 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -149.87 % vs. predchádzajúca -223.75 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 122 % na 193 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Pozitívne

    Čistá marža 11.9 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

  • Pozitívne

    ROA 13.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby193 tis. €87 tis. €+122,0 %
EBITDA25 tis. €-3 tis. €+10×
Prevádzkový výsledok (EBIT)22 tis. €-2 tis. €+10×
Čistý zisk23 tis. €-3 tis. €+883,5 %
Aktíva169 tis. €123 tis. €+36,9 %
Vlastné imanie-253 tis. €-276 tis. €+8,3 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
15. 9. 2012
Sídlo
Soľ 376, 09435, Soľ
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 15. 9. 2012Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby