MKrajčí s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 36 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 47/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (370 tis. €), je zisková.
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
- EBITDA marža8,7 %
- ROA (návratnosť aktív)9,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)25,8 %
- Zadlženosť63 %
- Kapitálová primeranosť36,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.72netIncome: 17 466revenue: 369 705prevNetIncome: -1 994
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 36.57equity: 67 580assets: 184 799
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 63.43equity: 67 580assets: 184 799
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 3.05revenueYoY: -35.56validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.75netMargin: 4.72ebitda: 32 343revenue: 369 705
Altman Z''-Score3.43Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.72 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.11 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.00 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.61 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 9.45 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.45 % vs. predchádzajúce -0.64 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 63.43 % vs. predchádzajúce 83.82 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.00× vs. predchádzajúce 1.85×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.72 % vs. predchádzajúca -0.35 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 36.57 % vs. predchádzajúca 16.18 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 40 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 36 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 4.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 37 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 370 tis. € | 574 tis. € | −35,6 % |
| EBITDA | 32 tis. € | 10 tis. € | +209,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 29 tis. € | 9 tis. € | +209,9 % |
| Čistý zisk | 17 tis. € | -2 tis. € | +975,9 % |
| Aktíva | 185 tis. € | 310 tis. € | −40,3 % |
| Vlastné imanie | 68 tis. € | 50 tis. € | +34,9 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 10. 2012
- Sídlo
- Martina Rázusa 23A, 01001, Žilina
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 11. 10. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie36.6%
- Cudzie zdroje63.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 370 tis. € | 185 tis. € | 68 tis. € | 32 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 574 tis. € | 310 tis. € | 50 tis. € | 10 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 588 tis. € | 248 tis. € | 51 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 658 tis. € | 298 tis. € | 48 tis. € | 12 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 465 tis. € | 200 tis. € | 42 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 487 tis. € | 187 tis. € | 37 tis. € | 28 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 405 tis. € | 90 tis. € | 22 tis. € | -1 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 482 tis. € | 114 tis. € | 17 tis. € | 11 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 418 tis. € | 90 tis. € | 12 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 282 tis. € | 54 tis. € | 6 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 10. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena11. 10. 2012 → 2. 2. 2022
M&M Development s. r. o.
- Zmena sídla11. 10. 2012 → 2. 2. 2022
Vojtecha Tvrdého 14, Žilina
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1poskytovanie služieb osobného charakteruod 5. 6. 2018
- 2údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 5. 6. 2018
- 3nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 5. 6. 2018
- 4skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 5. 6. 2018
- 5vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 5. 6. 2018
- 6činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 5. 6. 2018
- 7inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 5. 6. 2018
- 8informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 5. 6. 2018
- 9výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 5. 6. 2018
- 10reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 5. 6. 2018
- 11prenájom hnuteľných vecíod 5. 6. 2018
- 12administratívne službyod 5. 6. 2018
- 13vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 5. 6. 2018
- 14organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 5. 6. 2018
- 15služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 5. 6. 2018
- 16počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 5. 6. 2018
- 17výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 11. 10. 2012
- 18prípravné práce k realizácii stavbyod 11. 10. 2012
- 19kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 11. 10. 2012
- 20montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 11. 10. 2012
- 21výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 11. 10. 2012
- 22sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 11. 10. 2012
- 23sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 11. 10. 2012
- 24pánske, dámske a detské kaderníctvood 11. 10. 2012
- 25podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 11. 10. 2012
- 26dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 11. 10. 2012
- 27čistiace a upratovacie službyod 11. 10. 2012
- 28výroba jednoduchých drevárskych výrobkov, zostavovanie stolárskych dielcov alebo súčastí z dreva do finálnych produktov a ich údržbaod 11. 10. 2012
- 29uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 11. 10. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46806768
- RÚZ ID
- 1208151
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 10. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat657 583 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 15. 6. 2015Registrácia platcu DPHSK2023617541
- 11. 10. 2012Zmena obchodného mena→ M&M Development s. r. o.
- 11. 10. 2012Zmena sídlaVojtecha Tvrdého 14, Žilina