Detlef Tech Slovakia s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1714 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 80/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (96 tis. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža8,6 %
- ROA (návratnosť aktív)2,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)3,4 %
- Zadlženosť14 %
- Kapitálová primeranosť85,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.77netIncome: 6 499revenue: 96 036prevNetIncome: -29 175
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 85.60equity: 189 211assets: 221 036
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 14.40equity: 189 211assets: 221 036
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 93.15revenueYoY: 1 714,396validHistoryYears: 5.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.57netMargin: 6.77ebitda: 8 227revenue: 96 036
Altman Z''-Score8.16Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.68 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.02 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.21 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 6.24 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.94 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.94 % vs. predchádzajúce -10.63 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 14.40 % vs. predchádzajúce 106.30 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.43× vs. predchádzajúce 0.02×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.77 % vs. predchádzajúca -551.20 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 85.60 % vs. predchádzajúca -6.30 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +1714 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1714 % na 96 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 6.8 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 86 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 5293 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2019 | 2018 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 96 tis. € | 5 tis. € | +17× |
| EBITDA | 8 tis. € | -29 tis. € | +128,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 7 tis. € | -26 tis. € | +128,4 % |
| Čistý zisk | 6 tis. € | -29 tis. € | +122,3 % |
| Aktíva | 221 tis. € | 274 tis. € | −19,5 % |
| Vlastné imanie | 189 tis. € | -17 tis. € | +12× |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 9. 2012
- Sídlo
- Karpatské námestie 10/A, 83106, Bratislava - mestská časť Rača
- Štatutárny orgán
- —
- 6. 9. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
Finančné ukazovatele
2019Štruktúra financovania
- Vlastné imanie85.6%
- Cudzie zdroje14.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019aktuálny | Riadna | 96 tis. € | 221 tis. € | 189 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 5 tis. € | 274 tis. € | -17 tis. € | -29 tis. € | -29 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 131 tis. € | 88 tis. € | 29 tis. € | 24 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 30 tis. € | 11 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 7 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 173 € | 71 € | EUR |
| 2014 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | 0 € | — | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti6. 9. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2019aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46812741
- RÚZ ID
- 1231471
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 9. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat130 698 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna