Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

ZDRAVSVID s.r.o.

aktívna
Boženy Němcovej 493/3, 05201, Spišská Nová Ves
podľa §4, registrácia od 1. 4. 2013
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)138 tis. €
18,3 %vs 2023
Zisk (2024)-6 tis. €
64,0 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)22 tis. €
20,8 %vs 2023
Zadlženosť (2024)22 %
17,7 %Nízkavs 2023
ROE (2024)-26.3 %
54,5 %Stratavs 2023

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 18 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 55/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (138 tis. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 78 % aktív
Nízka zadlženosťdlh tvorí len 22 % aktív
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
29. 9. 2012
Sídlo
Boženy Němcovej 493/3, 05201, Spišská Nová Ves
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-3,5 %
  • ROA (návratnosť aktív)-20,6 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-26,3 %
  • Zadlženosť22 %
  • Kapitálová primeranosť78,2 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (138 tis. €), je dlhodobo stratová.
55/ 100Stabilná
Ziskovosť4 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -4.29
  • netIncome: -5 909
  • revenue: 137 602
  • prevNetIncome: -16 420
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 78.21
  • equity: 22 452
  • assets: 28 709
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 21.79
  • equity: 22 452
  • assets: 28 709
Rast10 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -1.16
  • revenueYoY: 18.33
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -3.53
  • netMargin: -4.29
  • ebitda: -4 854
  • revenue: 137 602
Altman Z''-Score-5.01Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.54aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-9.35aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-0.97aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.053.77presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -20.58 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -20.58 % vs. predchádzajúce -47.18 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 21.79 % vs. predchádzajúce 18.51 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 4.79× vs. predchádzajúce 3.34×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -4.29 % vs. predchádzajúca -14.12 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 78.21 % vs. predchádzajúca 81.49 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 18 % na 138 tis. € — stabilný organický rast.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -4.3 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 78 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

  • Upozornenie

    Tržby rastú (+18 %), ale aktíva klesajú (-18 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby138 tis. €116 tis. €+18,3 %
EBITDA-5 tis. €-16 tis. €+70,3 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-4 tis. €-15 tis. €+70,3 %
Čistý zisk-6 tis. €-16 tis. €+64,0 %
Aktíva29 tis. €35 tis. €−17,5 %
Vlastné imanie22 tis. €28 tis. €−20,8 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 29. 9. 2012Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby