Výťahy Východ s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 64 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 50/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (668 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 9. 2012
- Sídlo
- Strojnícka 11976/17, 08006, Prešov
- EBITDA marža25,9 %
- ROA (návratnosť aktív)11,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť153 %
- Kapitálová primeranosť-53,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 10.71netIncome: 71 576revenue: 668 008prevNetIncome: -28 831
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -53.19equity: -326 196assets: 613 222
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 153.19equity: -326 196assets: 613 222
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 4.34revenueYoY: 64.10validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 25.87netMargin: 10.71ebitda: 172 793revenue: 668 008
Altman Z''-Score-1.45Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -1.05 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.65 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.61 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.36 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 11.67 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 11.67 % vs. predchádzajúce -5.02 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 153.19 % vs. predchádzajúce 161.30 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.09× vs. predchádzajúce 0.71×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 10.71 % vs. predchádzajúca -7.08 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -53.19 % vs. predchádzajúca -61.30 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 64 % na 668 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 10.7 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 25.9 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 668 tis. € | 407 tis. € | +64,1 % |
| EBITDA | 173 tis. € | 40 tis. € | +331,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 156 tis. € | 36 tis. € | +331,1 % |
| Čistý zisk | 72 tis. € | -29 tis. € | +348,3 % |
| Aktíva | 613 tis. € | 574 tis. € | +6,8 % |
| Vlastné imanie | -326 tis. € | -352 tis. € | +7,3 % |
- 13. 9. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 939 tis. €
- Aktíva spolu
- 613 tis. €
- Vlastné imanie
- −326 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 668 tis. € | 613 tis. € | -326 tis. € | 173 tis. € | 72 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 407 tis. € | 574 tis. € | -352 tis. € | 40 tis. € | -29 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 256 tis. € | 730 tis. € | -323 tis. € | -64 tis. € | -141 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 208 tis. € | 671 tis. € | -182 tis. € | 19 tis. € | -60 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 250 tis. € | 693 tis. € | -122 tis. € | 78 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 232 tis. € | 532 tis. € | -132 tis. € | 3 tis. € | -66 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,8 mil. € | 594 tis. € | -67 tis. € | 16 tis. € | -53 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1,6 mil. € | 706 tis. € | -14 tis. € | 89 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 1,2 mil. € | 532 tis. € | -38 tis. € | -37 tis. € | -82 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 456 tis. € | 404 tis. € | 44 tis. € | 38 tis. € | 11 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 5 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla1. 5. 2013 → 21. 6. 2023
Údenárska 5172/3, Prešov
- Založenie spoločnosti13. 9. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena13. 9. 2012 → 30. 4. 2013
VÝŤAHY - TT, s.r.o.
- Zmena sídla13. 9. 2012 → 30. 4. 2013
Beethovenova 26, Trnava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46815155
- RÚZ ID
- 1211384
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 9. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat1 781 016 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 5. 2013Zmena sídlaÚdenárska 5172/3, Prešov
- 17. 10. 2012Registrácia platcu DPHSK2023599809
- 13. 9. 2012Zmena obchodného mena→ VÝŤAHY - TT, s.r.o.
- 13. 9. 2012Zmena sídlaBeethovenova 26, Trnava