Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

MT-LOT s.r.o.

aktívna
ul. 29. augusta 1524/24, 97401, Banská Bystrica
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2024)400 €
80,0 %vs 2023
Zisk (2024)4 tis. €
12×vs 2023
Vlastné imanie (2024)12 tis. €
41,6 %vs 2023
Zadlženosť (2024)9 %
66,4 %Nízkavs 2023
ROE (2024)29.4 %
814,3 %Výbornévs 2023

Kľúčové insighty

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 80 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 82/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (400 €), je zisková.

Pokles tržiebtržby -80 % medziročne
Vysoká ziskovosťčistá marža 877 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 91 % aktív
Tržby
400 €
−80,0 %vs. 2023
Pokles tržieb
Čistý zisk
4 tis. €
+12×vs. 2023
Zlepšenie ziskovosti
Aktíva
13 tis. €
+12,3 %vs. 2023
Mierny rast
Vlastné imanie
12 tis. €
+41,6 %vs. 2023
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
82zo 100
Vynikajúca

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža1075,3 %
  • ROA (návratnosť aktív)26,6 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)29,4 %
  • Zadlženosť9 %
  • Kapitálová primeranosť90,5 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (400 €), je zisková.
82/ 100Vynikajúca
Ziskovosť20 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 877.00
  • netIncome: 3 508
  • revenue: 400.00
  • prevNetIncome: 271.00
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 90.52
  • equity: 11 944
  • assets: 13 195
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 9.48
  • equity: 11 944
  • assets: 13 195
Rast2 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -10.68
  • revenueYoY: -80.00
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 1 075,25
  • netMargin: 877.00
  • ebitda: 4 301
  • revenue: 400.00
Altman Z''-Score14.30Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.78aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.63aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.721.86aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.0510.02presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score5 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 26.59 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 26.59 % vs. predchádzajúce 2.31 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 9.48 % vs. predchádzajúce 28.20 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.03× vs. predchádzajúce 0.17×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 877.00 % vs. predchádzajúca 13.55 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 90.52 % vs. predchádzajúca 71.80 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 400 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 80 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Pozitívne

    Čistá marža 877.0 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 8.77 € čistého zisku.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 1075.3 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 91 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby400 €2 tis. €−80,0 %
EBITDA4 tis. €628 €+584,9 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)4 tis. €565 €+584,9 %
Čistý zisk4 tis. €271 €+12×
Aktíva13 tis. €12 tis. €+12,3 %
Vlastné imanie12 tis. €8 tis. €+41,6 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
20. 9. 2012
Sídlo
ul. 29. augusta 1524/24, 97401, Banská Bystrica
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 20. 9. 2012Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby