ValeTrade, s. r. o.
aktívnaStabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 34/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 9. 2012
- Sídlo
- Gogoľova 18, 85101, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža—
- ROA (návratnosť aktív)0,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,9 %
- Zadlženosť93 %
- Kapitálová primeranosť6,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť10 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: —netIncome: 261.00revenue: —prevNetIncome: 1 918
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 6.68equity: 14 049assets: 210 423
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 93.32equity: 14 049assets: 210 423
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: —validHistoryYears: 1.00
Efektivita10 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: —netMargin: —ebitda: 356.00revenue: —
Altman Z''-Score0.36Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.13 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.14 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.01 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.08 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.12 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.12 % vs. predchádzajúce 1.16 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 93.32 % vs. predchádzajúce 91.65 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 6.68 % vs. predchádzajúca 8.35 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 7 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | — | — | — |
| EBITDA | 356 € | 3 tis. € | −85,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 320 € | 2 tis. € | −85,8 % |
| Čistý zisk | 261 € | 2 tis. € | −86,4 % |
| Aktíva | 210 tis. € | 165 tis. € | +27,5 % |
| Vlastné imanie | 14 tis. € | 14 tis. € | +1,9 % |
- 14. 9. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie6.7%
- Cudzie zdroje93.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | — | 210 tis. € | 14 tis. € | 356 € | 261 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 165 tis. € | 14 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 45 tis. € | 149 tis. € | 12 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | — | 105 tis. € | 10 tis. € | 980 € | 2 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | — | 64 tis. € | 8 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 21 tis. € | 5 tis. € | — | 58 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti14. 9. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 9. 2012
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 14. 9. 2012
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 14. 9. 2012
- 4prenájom hnuteľných vecíod 14. 9. 2012
- 5činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 14. 9. 2012
- 6vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 14. 9. 2012
- 7reklamné a marketingové službyod 14. 9. 2012
- 8prieskum trhu a verejnej mienkyod 14. 9. 2012
- 9počítačové službyod 14. 9. 2012
- 10služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 14. 9. 2012
- 11administratívne službyod 14. 9. 2012
- 12prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 14. 9. 2012
- 13uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 14. 9. 2012
- 14nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 14. 9. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46817859
- RÚZ ID
- 1211062
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 9. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat44 920 EUR · rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna