EUROPA BC, s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 10 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 58/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (1,8 mil. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
- EBITDA marža32,6 %
- ROA (návratnosť aktív)1,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)14,3 %
- Zadlženosť92 %
- Kapitálová primeranosť7,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 11.06netIncome: 198 545revenue: 1 794 633prevNetIncome: 312 362
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 7.74equity: 1 392 416assets: 17 998 800
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 92.26equity: 1 392 416assets: 17 998 800
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 8.28revenueYoY: -10.31validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 32.64netMargin: 11.06ebitda: 585 761revenue: 1 794 633
Altman Z''-Score0.68Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.15 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.25 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.19 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.09 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.10 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.10 % vs. predchádzajúce 1.74 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 92.26 % vs. predchádzajúce 93.35 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.10× vs. predchádzajúce 0.11×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 11.06 % vs. predchádzajúca 15.61 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 7.74 % vs. predchádzajúca 6.65 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 10 % na 1.8 mil. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 11.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 32.6 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 8 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,8 mil. € | 2,0 mil. € | −10,3 % |
| EBITDA | 586 tis. € | 744 tis. € | −21,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 527 tis. € | 670 tis. € | −21,3 % |
| Čistý zisk | 199 tis. € | 312 tis. € | −36,4 % |
| Aktíva | 18,0 mil. € | 17,9 mil. € | +0,3 % |
| Vlastné imanie | 1,4 mil. € | 1,2 mil. € | +16,6 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 9. 2012
- Sídlo
- Na Troskách 26, 97401, Banská Bystrica
- Štatutárny orgán
- —
- 27. 9. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie7.7%
- Cudzie zdroje92.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 1,8 mil. € | 18,0 mil. € | 1,4 mil. € | 586 tis. € | 199 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 2,0 mil. € | 17,9 mil. € | 1,2 mil. € | 744 tis. € | 312 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,9 mil. € | 18,0 mil. € | 882 tis. € | 617 tis. € | 202 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,9 mil. € | 17,9 mil. € | 680 tis. € | 578 tis. € | 160 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 1,7 mil. € | 17,6 mil. € | 520 tis. € | 561 tis. € | 96 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,7 mil. € | 17,5 mil. € | 424 tis. € | 599 tis. € | 104 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,8 mil. € | 17,4 mil. € | 320 tis. € | 674 tis. € | 152 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 1,8 mil. € | 17,3 mil. € | 168 tis. € | 587 tis. € | 74 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1,7 mil. € | 16,8 mil. € | 95 tis. € | 607 tis. € | 81 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 877 tis. € | 17,4 mil. € | 13 tis. € | 279 tis. € | 9 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti27. 9. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46817948
- RÚZ ID
- 1206865
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 9. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat2 001 031 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 4. 2016Registrácia platcu DPHSK2023621699