Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Deal D&M s.r.o.

aktívna
Ľubiša 202, 06711, Ľubiša
podľa §4, registrácia od 1. 3. 2020spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)59 tis. €
84,5 %vs 2023
Zisk (2024)-29 tis. €
658,0 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)363 €
98,2 %vs 2023
Zadlženosť (2024)99 %
31,4 %Vysokávs 2023
ROE (2024)-8083.7 %
304×Stratavs 2023

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 85 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 16/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (59 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Riziko financovanianízka kapitálová primeranosť 1 %
Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 99 % aktív
Tržby
59 tis. €
+84,5 %vs. 2023
Trvalý rast
Čistý zisk
-29 tis. €
−658,0 %vs. 2023
Zhoršenie výsledku
Aktíva
62 tis. €
−23,0 %vs. 2023
Pokles aktív
Vlastné imanie
363 €
−98,2 %vs. 2023
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
16zo 100
Riziková

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-40,9 %
  • ROA (návratnosť aktív)-47,1 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-8083,7 %
  • Zadlženosť99 %
  • Kapitálová primeranosť0,6 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (59 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
16/ 100Riziková
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -50.06
  • netIncome: -29 344
  • revenue: 58 615
  • prevNetIncome: 5 259
Kapitál1 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 0.582
  • equity: 363.00
  • assets: 62 336
Zadlženosť1 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 99.42
  • equity: 363.00
  • assets: 62 336
Rast13 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 4.71
  • revenueYoY: 84.52
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -40.86
  • netMargin: -50.06
  • ebitda: -23 951
  • revenue: 58 615
Altman Z''-Score-2.45Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.01aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-0.27aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-2.19aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.01presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -47.07 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -47.07 % vs. predchádzajúce 6.50 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 99.42 % vs. predchádzajúce 75.66 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.94× vs. predchádzajúce 0.39×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -50.06 % vs. predchádzajúca 16.55 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 0.58 % vs. predchádzajúca 24.34 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • ROE -8084 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (363 €) — nereprezentatívne.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 85 % na 59 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -50.1 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 1 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

  • Upozornenie

    Tržby rastú (+85 %), ale aktíva klesajú (-23 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby59 tis. €32 tis. €+84,5 %
EBITDA-24 tis. €11 tis. €−309,4 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-22 tis. €10 tis. €−309,4 %
Čistý zisk-29 tis. €5 tis. €−658,0 %
Aktíva62 tis. €81 tis. €−23,0 %
Vlastné imanie363 €20 tis. €−98,2 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
19. 10. 2012
Sídlo
Ľubiša 202, 06711, Ľubiša
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 19. 10. 2012Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby