Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Hireco Technik s.r.o.

aktívna
Sidónie Sakalovej 1438/1438, 01401, Bytča
podľa §4, registrácia od 5. 10. 2012spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)740 tis. €
23,2 %vs 2024
Zisk (2025)4 tis. €
81,3 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)639 tis. €
0,7 %vs 2024
Zadlženosť (2025)64 %
1,8 %Strednávs 2024
ROE (2025)0.7 %
81,4 %Slabévs 2024

Kľúčové insighty

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 23 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 54/100

Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (740 tis. €).

Pokles tržiebtržby -23 % medziročne
Nízka maržačistá marža len 0.6 %
Tržby
740 tis. €
−23,2 %vs. 2024
Pokles tržieb
Čistý zisk
4 tis. €
−81,3 %vs. 2024
Zhoršenie výsledku
Aktíva
1,8 mil. €
−2,6 %vs. 2024
Pokles aktív
Vlastné imanie
639 tis. €
+0,7 %vs. 2024
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
54zo 100
Stabilná

Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.

Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža4,2 %
  • ROA (návratnosť aktív)0,2 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)0,7 %
  • Zadlženosť64 %
  • Kapitálová primeranosť36,2 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (740 tis. €).
54/ 100Stabilná
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 0.590
  • netIncome: 4 366
  • revenue: 740 462
  • prevNetIncome: 23 347
Kapitál16 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 36.18
  • equity: 639 238
  • assets: 1 767 008
Zadlženosť12 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 63.82
  • equity: 639 238
  • assets: 1 767 008
Rast13 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 4.79
  • revenueYoY: -23.24
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 4.24
  • netMargin: 0.590
  • ebitda: 31 361
  • revenue: 740 462
Altman Z''-Score2.46Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.71aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.261.05aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.10aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.60presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 0.25 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.25 % vs. predchádzajúce 1.29 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 63.82 % vs. predchádzajúce 65.01 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.42× vs. predchádzajúce 0.53×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.59 % vs. predchádzajúca 2.42 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 36.18 % vs. predchádzajúca 34.99 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 23 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Info

    Čistá marža len 0.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 36 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby740 tis. €965 tis. €−23,2 %
EBITDA31 tis. €58 tis. €−46,1 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)28 tis. €52 tis. €−46,1 %
Čistý zisk4 tis. €23 tis. €−81,3 %
Aktíva1,8 mil. €1,8 mil. €−2,6 %
Vlastné imanie639 tis. €635 tis. €+0,7 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
11. 9. 2012
Sídlo
Sidónie Sakalovej 1438/1438, 01401, Bytča
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 11. 9. 2012Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby