DIVERSIS, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 51 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 66/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (161 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 14. 9. 2012
- Sídlo
- Cesta pod Hradovou 808/1, 04001, Košice - mestská časť Sever
- EBITDA marža4,7 %
- ROA (návratnosť aktív)0,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)0,0 %
- Zadlženosť43 %
- Kapitálová primeranosť56,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.048netIncome: 77.00revenue: 160 772prevNetIncome: 139 533
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 56.66equity: 257 664assets: 454 786
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 43.34equity: 257 664assets: 454 786
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 11.57revenueYoY: -50.70validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.71netMargin: 0.048ebitda: 7 575revenue: 160 772
Altman Z''-Score3.80Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.11 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.22 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.10 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.37 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.02 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.02 % vs. predchádzajúce 28.81 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 43.34 % vs. predchádzajúce 46.82 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.35× vs. predchádzajúce 0.67×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.05 % vs. predchádzajúca 42.79 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 56.66 % vs. predchádzajúca 53.18 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 51 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 0.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 57 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 161 tis. € | 326 tis. € | −50,7 % |
| EBITDA | 8 tis. € | 174 tis. € | −95,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 7 tis. € | 156 tis. € | −95,6 % |
| Čistý zisk | 77 € | 140 tis. € | −99,9 % |
| Aktíva | 455 tis. € | 484 tis. € | −6,1 % |
| Vlastné imanie | 258 tis. € | 258 tis. € | +0,0 % |
- 14. 9. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie56.7%
- Cudzie zdroje43.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 161 tis. € | 455 tis. € | 258 tis. € | 8 tis. € | 77 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 326 tis. € | 484 tis. € | 258 tis. € | 174 tis. € | 140 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 52 tis. € | 293 tis. € | 118 tis. € | -99 € | -790 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 27 tis. € | 277 tis. € | 125 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 9 tis. € | 286 tis. € | 118 tis. € | -45 tis. € | -36 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 83 tis. € | 316 tis. € | 155 tis. € | 23 tis. € | 24 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 203 tis. € | 369 tis. € | 131 tis. € | 55 tis. € | 46 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 91 tis. € | 180 tis. € | 85 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 76 tis. € | 202 tis. € | 92 tis. € | 5 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 60 tis. € | 174 tis. € | 87 tis. € | -6 tis. € | -13 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla15. 10. 2014 → 11. 8. 2022
Irkutská 5/1399, Košice
- Založenie spoločnosti14. 9. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla14. 9. 2012 → 14. 10. 2014
Havanská 2/2561, Košice-Sídlisko Ťahanovce
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1administratívne službyod 6. 7. 2015
- 2prípravné práce k realizácii stavbyod 6. 7. 2015
- 3dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 6. 7. 2015
- 4uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 6. 7. 2015
- 5opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 15. 10. 2014
- 6poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 15. 10. 2014
- 7ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 30. 11. 2013
- 8preprava zbraní a strelivaod 30. 11. 2013
- 9poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 30. 11. 2013
- 10ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 30. 11. 2013
- 11informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 14. 9. 2012
- 12výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 14. 9. 2012
- 13opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 14. 9. 2012
- 14výroba čerpadiel, kompresorov, ventilov a armatúrod 14. 9. 2012
- 15výroba bižutérie a suvenírovod 14. 9. 2012
- 16nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 14. 9. 2012
- 17poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 14. 9. 2012
- 18vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 14. 9. 2012
- 19čistiace a upratovacie službyod 14. 9. 2012
- 20prieskum trhu a verejnej mienkyod 14. 9. 2012
- 21výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 14. 9. 2012
- 22faktoring a forfaitingod 14. 9. 2012
- 23podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 14. 9. 2012
- 24činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 14. 9. 2012
- 25polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovínod 14. 9. 2012
- 26počítačové službyod 14. 9. 2012
- 27služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 14. 9. 2012
- 28kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 14. 9. 2012
- 29sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 14. 9. 2012
- 30sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 14. 9. 2012
- 31sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 14. 9. 2012
- 32prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 14. 9. 2012
- 33prenájom hnuteľných vecíod 14. 9. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46822453
- RÚZ ID
- 1221060
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 14. 9. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat326 084 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 15. 10. 2014Zmena sídlaIrkutská 5/1399, Košice
- 20. 10. 2012Registrácia platcu DPHSK2023595508
- 14. 9. 2012Zmena sídlaHavanská 2/2561, Košice-Sídlisko Ťahanovce