Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Papatrans, s. r. o.

aktívna
Sedmokráskova 6, 82101, Bratislava - mestská časť Ružinov
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2021)303 tis. €
10,7 %vs 2020
Zisk (2021)50 tis. €
14,6 %vs 2020
Vlastné imanie (2021)3 tis. €
106,3 %vs 2020
Zadlženosť (2021)99 %
9,1 %Vysokávs 2020
ROE (2021)1677.3 %
19×Výbornévs 2020

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 11 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 44/100

Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (303 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Riziko financovanianízka kapitálová primeranosť 1 %
Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 99 % aktív
Vysoká ziskovosťčistá marža 16 %
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
14. 9. 2012
Sídlo
Sedmokráskova 6, 82101, Bratislava - mestská časť Ružinov
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2021)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža20,1 %
  • ROA (návratnosť aktív)9,5 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)1677,3 %
  • Zadlženosť99 %
  • Kapitálová primeranosť0,6 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (303 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
44/ 100Slabá
Ziskovosť20 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 16.45
  • netIncome: 49 765
  • revenue: 302 602
  • prevNetIncome: 43 437
Kapitál1 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 0.567
  • equity: 2 967
  • assets: 522 822
Zadlženosť1 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 99.43
  • equity: 2 967
  • assets: 522 822
Rast2 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -20.43
  • revenueYoY: 10.72
  • validHistoryYears: 7.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 20.08
  • netMargin: 16.45
  • ebitda: 60 762
  • revenue: 302 602
Altman Z''-Score0.27Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.01aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-0.41aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.66aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.01presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score6 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 9.52 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.52 % vs. predchádzajúce 8.70 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 99.43 % vs. predchádzajúce 109.37 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.58× vs. predchádzajúce 0.55×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 16.45 % vs. predchádzajúca 15.89 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 0.57 % vs. predchádzajúca -9.37 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • ROE 1677 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (2967 €) — nereprezentatívne.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 11 % na 303 tis. € — stabilný organický rast.

  • Pozitívne

    Čistá marža 16.4 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.16 € čistého zisku.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 20.1 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 1 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2021)
Položka20212020Zmena
Tržby303 tis. €273 tis. €+10,7 %
EBITDA61 tis. €44 tis. €+37,8 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)55 tis. €40 tis. €+37,8 %
Čistý zisk50 tis. €43 tis. €+14,6 %
Aktíva523 tis. €499 tis. €+4,7 %
Vlastné imanie3 tis. €-47 tis. €+106,3 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 14. 9. 2012Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
  • 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby