Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

EKOFLUID PROPERTIES, s.r.o.

aktívna
Ku Bratke 5189, 93401, Levice
podľa §4, registrácia od 25. 10. 2012spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)133 tis. €
45,0 %vs 2023
Zisk (2024)5 tis. €
91,3 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)110 tis. €
2,0 %vs 2023
Zadlženosť (2024)93 %
3,4 %Vysokávs 2023
ROE (2024)5.0 %
91,1 %Slabévs 2023

Kľúčové insighty

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 45 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 50/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (133 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.

Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 93 % aktív
Pokles tržiebtržby -45 % medziročne
Ziskováčistá marža 4 %
Tržby
133 tis. €
−45,0 %vs. 2023
Pokles tržieb
Čistý zisk
5 tis. €
−91,3 %vs. 2023
Zhoršenie výsledku
Aktíva
1,5 mil. €
+39,5 %vs. 2023
Mierny rast
Vlastné imanie
110 tis. €
−2,0 %vs. 2023
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
50zo 100
Stabilná

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža35,4 %
  • ROA (návratnosť aktív)0,4 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)5,0 %
  • Zadlženosť93 %
  • Kapitálová primeranosť7,1 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (133 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
50/ 100Stabilná
Ziskovosť9 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 4.11
  • netIncome: 5 466
  • revenue: 133 086
  • prevNetIncome: 62 883
Kapitál3 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 7.15
  • equity: 109 549
  • assets: 1 532 830
Zadlženosť1 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 92.85
  • equity: 109 549
  • assets: 1 532 830
Rast17 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 9.71
  • revenueYoY: -45.05
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 35.38
  • netMargin: 4.11
  • ebitda: 47 091
  • revenue: 133 086
Altman Z''-Score0.62Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.14aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.22aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.18aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.08presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 0.36 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.36 % vs. predchádzajúce 5.72 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 92.85 % vs. predchádzajúce 89.83 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.09× vs. predchádzajúce 0.22×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.11 % vs. predchádzajúca 25.96 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 7.15 % vs. predchádzajúca 10.17 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 45 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Info

    Čistá marža len 4.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 35.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 7 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby133 tis. €242 tis. €−45,0 %
EBITDA47 tis. €81 tis. €−42,2 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)42 tis. €73 tis. €−42,2 %
Čistý zisk5 tis. €63 tis. €−91,3 %
Aktíva1,5 mil. €1,1 mil. €+39,5 %
Vlastné imanie110 tis. €112 tis. €−2,0 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
19. 9. 2012
Sídlo
Ku Bratke 5189, 93401, Levice
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 19. 9. 2012Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby