STAV-MAT Dvory, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 20 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 75/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (3 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 28. 9. 2012
- Sídlo
- Kolťanská cesta 9, 94131, Dvory nad Žitavou
- EBITDA marža21,1 %
- ROA (návratnosť aktív)1,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,8 %
- Zadlženosť9 %
- Kapitálová primeranosť90,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.40netIncome: 162.00revenue: 3 002prevNetIncome: 510.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 90.64equity: 9 251assets: 10 206
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 9.36equity: 9 251assets: 10 206
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -17.25revenueYoY: 20.08validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 21.12netMargin: 5.40ebitda: 634.00revenue: 3 002
Altman Z''-Score13.04Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.78 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.73 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.35 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 10.17 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.59 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.59 % vs. predchádzajúce 5.12 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 9.36 % vs. predchádzajúce 8.80 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.29× vs. predchádzajúce 0.25×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.40 % vs. predchádzajúca 20.40 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 90.64 % vs. predchádzajúca 91.20 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 3002 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 20 % na 3002 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 5.4 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 21.1 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 91 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 3 tis. € | 3 tis. € | +20,1 % |
| EBITDA | 634 € | 994 € | −36,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 571 € | 895 € | −36,2 % |
| Čistý zisk | 162 € | 510 € | −68,2 % |
| Aktíva | 10 tis. € | 10 tis. € | +2,4 % |
| Vlastné imanie | 9 tis. € | 9 tis. € | +1,8 % |
- 28. 9. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie90.6%
- Cudzie zdroje9.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 3 tis. € | 10 tis. € | 9 tis. € | 634 € | 162 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 3 tis. € | 10 tis. € | 9 tis. € | 994 € | 510 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 3 tis. € | 9 tis. € | 9 tis. € | -848 € | -992 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 2 tis. € | 10 tis. € | 10 tis. € | 537 € | 417 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 2 tis. € | 10 tis. € | 9 tis. € | 409 € | 290 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 2 tis. € | 9 tis. € | 9 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 7 tis. € | 12 tis. € | 11 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 6 tis. € | 15 tis. € | 9 tis. € | 1 tis. € | 504 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 5 tis. € | 18 tis. € | 9 tis. € | 213 € | -859 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 17 tis. € | 23 tis. € | 10 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti28. 9. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 28. 9. 2012
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 28. 9. 2012
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 28. 9. 2012
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 28. 9. 2012
- 5vedenie účtovníctvaod 28. 9. 2012
- 6činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 28. 9. 2012
- 7výskum trhu a verejnej mienkyod 28. 9. 2012
- 8reklamné a marketingové službyod 28. 9. 2012
- 9prenájom hnuteľných vecíod 28. 9. 2012
- 10prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 28. 9. 2012
- 11nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 28. 9. 2012
- 12čistiace a upratovacie službyod 28. 9. 2012
- 13dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 28. 9. 2012
- 14uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 28. 9. 2012
- 15prípravné práce k realizácii stavbyod 28. 9. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46832963
- RÚZ ID
- 1221798
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 28. 9. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat16 500 EUR · rok 2016