KB 1993 s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 58 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 29/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje malé tržby (44 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 9. 2012
- Sídlo
- Obchodná 651/11, 94504, Komárno
- EBITDA marža0,3 %
- ROA (návratnosť aktív)0,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)2,3 %
- Zadlženosť99 %
- Kapitálová primeranosť1,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.214netIncome: 94.00revenue: 43 835prevNetIncome: -73.00
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 1.24equity: 4 135assets: 333 897
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 98.76equity: 4 135assets: 333 897
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 12.22revenueYoY: -58.39validHistoryYears: 5.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.251netMargin: 0.214ebitda: 110.00revenue: 43 835
Altman Z''-Score0.03Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.02 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.01 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.00 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.01 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.03 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.03 % vs. predchádzajúce -0.03 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 98.76 % vs. predchádzajúce 98.38 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.13× vs. predchádzajúce 0.42×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.21 % vs. predchádzajúca -0.07 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 1.24 % vs. predchádzajúca 1.62 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 43835 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 58 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 0.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 1 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 44 tis. € | 105 tis. € | −58,4 % |
| EBITDA | 110 € | 11 € | +900,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 99 € | 10 € | +900,0 % |
| Čistý zisk | 94 € | -73 € | +228,8 % |
| Aktíva | 334 tis. € | 249 tis. € | +34,0 % |
| Vlastné imanie | 4 tis. € | 4 tis. € | +2,3 % |
- 21. 9. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie1.2%
- Cudzie zdroje98.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 44 tis. € | 334 tis. € | 4 tis. € | 110 € | 94 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 105 tis. € | 249 tis. € | 4 tis. € | 11 € | -73 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 97 tis. € | 172 tis. € | 4 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 43 tis. € | 46 tis. € | 5 tis. € | 1 tis. € | 286 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 28 tis. € | 29 tis. € | 5 tis. € | 254 € | 1 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
| 2014 | Riadna | 0 € | 5 tis. € | 5 tis. € | 0 € | — | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | 0 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena21. 2. 2018 → 25. 1. 2019
Excellence 2012 s.r.o.
- Zmena sídla21. 2. 2018 → 25. 1. 2019
Hradná 168/2, Komárno
- Zmena obchodného mena23. 12. 2014 → 20. 2. 2018
Excellence 2012 s.r.o. „v likvidácii“
- Založenie spoločnosti21. 9. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena21. 9. 2012 → 22. 12. 2014
Excellence 2012 s.r.o.
- Zmena sídla21. 9. 2012 → 20. 2. 2018
Komenského 265/30, Komárno
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba nápojovod 26. 1. 2019
- 2Služby požičovníod 26. 1. 2019
- 3Prenájom hnuteľných vecíod 26. 1. 2019
- 4Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 26. 1. 2019
- 5Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 26. 1. 2019
- 6Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 26. 1. 2019
- 7Skladovanie a uskladňovanieod 26. 1. 2019
- 8Kuriérske službyod 26. 1. 2019
- 9Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 26. 1. 2019
- 10Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 26. 1. 2019
- 11Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 26. 1. 2019
- 12Prevádzkovanie výdajne stravyod 26. 1. 2019
- 13Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 26. 1. 2019
- 14Služby súvisiace s produkciou filmov, alebo videozáznamov a zvukových nahrávokod 26. 1. 2019
- 15Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 26. 1. 2019
- 16Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 26. 1. 2019
- 17Fotografické službyod 26. 1. 2019
- 18sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 21. 9. 2012
- 19sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 21. 9. 2012
- 20činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 21. 9. 2012
- 21kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 21. 9. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46835873
- RÚZ ID
- 1232460
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 9. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat105 348 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 10. 9. 2019Registrácia platcu DPHSK2023611392
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 21. 2. 2018Zmena obchodného mena→ Excellence 2012 s.r.o.
- 21. 2. 2018Zmena sídlaHradná 168/2, Komárno
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 23. 12. 2014Zmena obchodného mena→ Excellence 2012 s.r.o. „v likvidácii“
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 21. 9. 2012Zmena obchodného mena→ Excellence 2012 s.r.o.
- 21. 9. 2012Zmena sídlaKomenského 265/30, Komárno