Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

BOTIS, s.r.o.

aktívna
Piešťanská 78, 92231, Sokolovce
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2014)38 tis. €
Zisk (2014)2 tis. €
161,8 %vs 2013
Vlastné imanie (2014)4 tis. €
101,7 %vs 2013
Zadlženosť (2014)72 %
5,6 %Vysokávs 2013
ROE (2014)50.4 %
130,6 %Výbornévs 2013

Kľúčové insighty

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 54/100

Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (38 tis. €), je zisková.

Ziskováčistá marža 5 %
Tržby
38 tis. €
vs. 2013
Čistý zisk
2 tis. €
+161,8 %vs. 2013
Zlepšenie ziskovosti
Aktíva
13 tis. €
+71,4 %vs. 2013
Mierny rast
Vlastné imanie
4 tis. €
+101,7 %vs. 2013
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
54zo 100
Stabilná

Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.

Kľúčové ukazovatele (2014)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža8,4 %
  • ROA (návratnosť aktív)14,3 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)50,4 %
  • Zadlženosť72 %
  • Kapitálová primeranosť28,4 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (38 tis. €), je zisková.
54/ 100Stabilná
Ziskovosť13 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 5.06
  • netIncome: 1 922
  • revenue: 37 990
  • prevNetIncome: -3 110
Kapitál12 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 28.35
  • equity: 3 812
  • assets: 13 445
Zadlženosť7 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 71.65
  • equity: 3 812
  • assets: 13 445
Rast10 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR:
  • revenueYoY:
  • validHistoryYears: 1.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 8.35
  • netMargin: 5.06
  • ebitda: 3 174
  • revenue: 37 990
Altman Z''-Score2.03Šedá zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.56aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-0.29aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.721.35aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.42presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 14.30 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 14.30 % vs. predchádzajúce -39.65 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 71.65 % vs. predchádzajúce 75.91 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.
    nedostupné
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 28.35 % vs. predchádzajúca 24.09 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 37990 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby za 2014: 38 tis. €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).

  • Pozitívne

    Čistá marža 5.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 28 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

  • Pozitívne

    ROA 14.3 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2014)
Položka20142013Zmena
Tržby38 tis. €
EBITDA3 tis. €
Prevádzkový výsledok (EBIT)3 tis. €
Čistý zisk2 tis. €-3 tis. €+161,8 %
Aktíva13 tis. €8 tis. €+71,4 %
Vlastné imanie4 tis. €2 tis. €+101,7 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
26. 9. 2012
Sídlo
Piešťanská 78, 92231, Sokolovce
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 26. 9. 2012Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014
  • 31. 12. 2014Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby