MEXXX s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 64 %.
Záporné vlastné imanie
Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.
Skóre 12/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
Firma dosahuje tržby (158 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.
- EBITDA marža1,3 %
- ROA (návratnosť aktív)2,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)—
- Zadlženosť135 %
- Kapitálová primeranosť-34,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.849netIncome: 1 344revenue: 158 315prevNetIncome: -2 945
Kapitál0 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: -34.92equity: -21 009assets: 60 168
Zadlženosť0 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 134.92equity: -21 009assets: 60 168
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -51.94revenueYoY: -63.55validHistoryYears: 3.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.25netMargin: 0.849ebitda: 1 982revenue: 158 315
Altman Z''-Score-2.18Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | -0.69 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.41 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.19 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | -0.27 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.23 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.23 % vs. predchádzajúce -4.94 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 134.92 % vs. predchádzajúce 137.50 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.63× vs. predchádzajúce 7.29×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.85 % vs. predchádzajúca -0.68 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -34.92 % vs. predchádzajúca -37.50 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 64 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 0.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Riziko
Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.
| Položka | 2017 | 2016 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 158 tis. € | 434 tis. € | −63,5 % |
| EBITDA | 2 tis. € | -466 € | +525,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | -419 € | +525,3 % |
| Čistý zisk | 1 tis. € | -3 tis. € | +145,6 % |
| Aktíva | 60 tis. € | 60 tis. € | +0,9 % |
| Vlastné imanie | -21 tis. € | -22 tis. € | +6,0 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 10. 2012
- Sídlo
- Karpatské námestie 10A, 83106, Bratislava - mestská časť Rača
- Štatutárny orgán
- —
- 3. 10. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016
Finančné ukazovatele
2017Štruktúra financovania
- Cudzie zdroje
- 81 tis. €
- Aktíva spolu
- 60 tis. €
- Vlastné imanie
- −21 tis. €
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2017aktuálny | Riadna | 158 tis. € | 60 tis. € | -21 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 434 tis. € | 60 tis. € | -22 tis. € | -466 € | -3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 686 tis. € | 42 tis. € | -19 tis. € | -20 tis. € | -24 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | -480 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 10. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2017aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46845224
- RÚZ ID
- 1230522
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 10. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat685 523 EUR · rok 2015
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna