Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Dopravné projekty s. r. o.

aktívna
Krátka ulica 68/2, 97101, Prievidza
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2024)30 tis. €
16,1 %vs 2023
Zisk (2024)2 tis. €
86,7 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)39 tis. €
49,1 %vs 2023
Zadlženosť (2024)41 %
67,7 %Strednávs 2023
ROE (2024)4.8 %
73,9 %Slabévs 2023

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 16 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 70/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (30 tis. €), je zisková.

Ziskováčistá marža 6 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 59 % aktív
Silný rasttržby +16 % medziročne
Tržby
30 tis. €
+16,1 %vs. 2023
Trvalý rast
Čistý zisk
2 tis. €
−86,7 %vs. 2023
Zhoršenie výsledku
Aktíva
65 tis. €
−34,8 %vs. 2023
Pokles aktív
Vlastné imanie
39 tis. €
−49,1 %vs. 2023
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
70zo 100
Silná

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža9,2 %
  • ROA (návratnosť aktív)2,9 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)4,8 %
  • Zadlženosť41 %
  • Kapitálová primeranosť59,0 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (30 tis. €), je zisková.
70/ 100Silná
Ziskovosť13 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 6.19
  • netIncome: 1 869
  • revenue: 30 217
  • prevNetIncome: 14 069
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 58.96
  • equity: 38 548
  • assets: 65 379
Zadlženosť16 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 41.04
  • equity: 38 548
  • assets: 65 379
Rast17 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 8.98
  • revenueYoY: 16.09
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 9.15
  • netMargin: 6.19
  • ebitda: 2 766
  • revenue: 30 217
Altman Z''-Score6.43Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.16aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.263.52aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.24aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.051.51presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score2 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 2.86 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.86 % vs. predchádzajúce 14.02 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 41.04 % vs. predchádzajúce 24.47 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.46× vs. predchádzajúce 0.26×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.19 % vs. predchádzajúca 54.05 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 58.96 % vs. predchádzajúca 75.53 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 35 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • Mikrofirma (tržby 30217 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne stúpli o 16 % na 30 tis. € — stabilný organický rast.

  • Pozitívne

    Čistá marža 6.2 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 59 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

  • Upozornenie

    Tržby rastú (+16 %), ale aktíva klesajú (-35 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby30 tis. €26 tis. €+16,1 %
EBITDA3 tis. €17 tis. €−84,1 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)2 tis. €16 tis. €−84,1 %
Čistý zisk2 tis. €14 tis. €−86,7 %
Aktíva65 tis. €100 tis. €−34,8 %
Vlastné imanie39 tis. €76 tis. €−49,1 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
15. 10. 2012
Sídlo
Krátka ulica 68/2, 97101, Prievidza
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 15. 10. 2012Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby