Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Mgr. Adriana Pozdechová, s. r. o.

aktívna
Slatinská 2, 82107, Bratislava - mestská časť Vrakuňa
podľa §4, registrácia od 19. 5. 2013spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)57 tis. €
42,9 %vs 2024
Zisk (2025)20 tis. €
57,6 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)228 tis. €
9,5 %vs 2024
Zadlženosť (2025)3 %
69,0 %Nízkavs 2024
ROE (2025)8.6 %
61,3 %Dobrévs 2024

Kľúčové insighty

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 43 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 86/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (57 tis. €), je zisková.

Pokles tržiebtržby -43 % medziročne
Vysoká ziskovosťčistá marža 35 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 97 % aktív
Tržby
57 tis. €
−42,9 %vs. 2024
Pokles tržieb
Čistý zisk
20 tis. €
−57,6 %vs. 2024
Zhoršenie výsledku
Aktíva
234 tis. €
+2,5 %vs. 2024
Mierny rast
Vlastné imanie
228 tis. €
+9,5 %vs. 2024
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
86zo 100
Vynikajúca

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža39,4 %
  • ROA (návratnosť aktív)8,4 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)8,6 %
  • Zadlženosť3 %
  • Kapitálová primeranosť97,2 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (57 tis. €), je zisková.
86/ 100Vynikajúca
Ziskovosť20 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 34.53
  • netIncome: 19 692
  • revenue: 57 029
  • prevNetIncome: 46 462
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 97.21
  • equity: 227 696
  • assets: 234 220
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 2.79
  • equity: 227 696
  • assets: 234 220
Rast6 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -3.40
  • revenueYoY: -42.85
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 39.44
  • netMargin: 34.53
  • ebitda: 22 494
  • revenue: 57 029
Altman Z''-Score41.71Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.91aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.262.61aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.55aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.0536.65presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 8.41 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 8.41 % vs. predchádzajúce 20.33 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 2.79 % vs. predchádzajúce 8.97 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.24× vs. predchádzajúce 0.44×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 34.53 % vs. predchádzajúca 46.56 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 97.21 % vs. predchádzajúca 91.03 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 43 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Pozitívne

    Čistá marža 34.5 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.35 € čistého zisku.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 39.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 97 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby57 tis. €100 tis. €−42,9 %
EBITDA22 tis. €59 tis. €−61,9 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)20 tis. €53 tis. €−61,9 %
Čistý zisk20 tis. €46 tis. €−57,6 %
Aktíva234 tis. €229 tis. €+2,5 %
Vlastné imanie228 tis. €208 tis. €+9,5 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
28. 9. 2012
Sídlo
Slatinská 2, 82107, Bratislava - mestská časť Vrakuňa
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 28. 9. 2012Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby