Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

CAR LEASE, s.r.o.

aktívna
130, 08611, Komárov
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2023)65 tis. €
4,4 %vs 2022
Zisk (2023)-106 €
101,8 %vs 2022
Vlastné imanie (2023)-161 tis. €
0,1 %vs 2022
Zadlženosť (2023)148767 %
502×Vysokávs 2022
ROE (2023)0.1 %
101,8 %Slabévs 2022

Kľúčové insighty

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o -4.4 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 0/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (65 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Tržby
65 tis. €
−4,4 %vs. 2022
Pokles tržieb
Čistý zisk
-106 €
−101,8 %vs. 2022
Zhoršenie výsledku
Aktíva
108 €
−99,9 %vs. 2022
Pokles aktív
Vlastné imanie
-161 tis. €
−0,1 %vs. 2022
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
0zo 100
Riziková

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Kľúčové ukazovatele (2023)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža4,2 %
  • ROA (návratnosť aktív)-98,1 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť148767 %
  • Kapitálová primeranosť-148666,7 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (65 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
0/ 100Riziková
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -0.163
  • netIncome: -106.00
  • revenue: 65 000
  • prevNetIncome: 5 933
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -148 666,667
  • equity: -160 560
  • assets: 108.00
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 148 766,667
  • equity: -160 560
  • assets: 108.00
Rast2 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -12.79
  • revenueYoY: -4.41
  • validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 4.25
  • netMargin: -0.163
  • ebitda: 2 760
  • revenue: 65 000
Altman Z''-Score-9990.57Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-2925.76aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-7209.73aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72145.97aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-1.05presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score1 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -98.15 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -98.15 % vs. predchádzajúce 7.24 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 148766.67 % vs. predchádzajúce 295.93 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 601.85× vs. predchádzajúce 0.83×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.16 % vs. predchádzajúca 8.72 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -148666.67 % vs. predchádzajúca -195.93 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 100 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-4 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -0.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

Finančný prehľad (2023)
Položka20232022Zmena
Tržby65 tis. €68 tis. €−4,4 %
EBITDA3 tis. €13 tis. €−78,7 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)2 tis. €12 tis. €−78,7 %
Čistý zisk-106 €6 tis. €−101,8 %
Aktíva108 €82 tis. €−99,9 %
Vlastné imanie-161 tis. €-160 tis. €−0,1 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
12. 10. 2012
Sídlo
130, 08611, Komárov
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 12. 10. 2012Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
  • 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby