Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

HS Media s. r. o.

aktívna
Popradská 71, 82106, Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice
spoločnosť s ručením obmedzeným
Tržby (2015)1,6 mil. €
694,0 %vs 2014
Zisk (2015)9 tis. €
339×vs 2014
Vlastné imanie (2015)18 tis. €
90,2 %vs 2014
Zadlženosť (2015)99 %
8,3 %Vysokávs 2014
ROE (2015)47.4 %
178×Výbornévs 2014

Kľúčové insighty

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 694 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 27/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (1,6 mil. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Riziko financovanianízka kapitálová primeranosť 1 %
Vysoká zadlženosťcudzie zdroje tvoria 99 % aktív
Nízka maržačistá marža len 0.5 %
Tržby
1,6 mil. €
+694,0 %vs. 2014
Trvalý rast
Čistý zisk
9 tis. €
+339×vs. 2014
Zlepšenie ziskovosti
Aktíva
1,9 mil. €
+16×vs. 2014
Mierny rast
Vlastné imanie
18 tis. €
+90,2 %vs. 2014
Rastie medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
27zo 100
Slabá

Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.

Kľúčové ukazovatele (2015)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža0,8 %
  • ROA (návratnosť aktív)0,4 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)47,4 %
  • Zadlženosť99 %
  • Kapitálová primeranosť0,9 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (1,6 mil. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
27/ 100Slabá
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 0.534
  • netIncome: 8 508
  • revenue: 1 593 122
  • prevNetIncome: 25.00
Kapitál1 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 0.937
  • equity: 17 937
  • assets: 1 914 228
Zadlženosť1 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 99.06
  • equity: 17 937
  • assets: 1 914 228
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 482.60
  • revenueYoY: 694.02
  • validHistoryYears: 3.00
Efektivita4 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 0.786
  • netMargin: 0.534
  • ebitda: 12 527
  • revenue: 1 593 122
Altman Z''-Score0.08Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.02aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.02aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.04aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.01presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score3 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 0.44 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.44 % vs. predchádzajúce 0.02 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 99.06 % vs. predchádzajúce 91.51 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.83× vs. predchádzajúce 1.81×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.53 % vs. predchádzajúca 0.01 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 0.94 % vs. predchádzajúca 8.49 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Tržby +694 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 694 % na 1.6 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 0.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 1 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

  • Upozornenie

    Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 1624 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.

Finančný prehľad (2015)
Položka20152014Zmena
Tržby1,6 mil. €201 tis. €+694,0 %
EBITDA13 tis. €572 €+21×
Prevádzkový výsledok (EBIT)11 tis. €515 €+21×
Čistý zisk9 tis. €25 €+339×
Aktíva1,9 mil. €111 tis. €+16×
Vlastné imanie18 tis. €9 tis. €+90,2 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
2. 10. 2012
Sídlo
Popradská 71, 82106, Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 2. 10. 2012Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015
  • 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby