Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

KLP-Automation, s.r.o.

aktívna
Breznička 4, 98502, Breznička
podľa §4, registrácia od 10. 2. 2014spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)829 €
2,5 %vs 2024
Zisk (2025)-574 €
0,9 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)42 tis. €
1,3 %vs 2024
Zadlženosť (2025)2 %
9,1 %Nízkavs 2024
ROE (2025)-1.4 %
0,5 %Stratavs 2024

Kľúčové insighty

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o -2.5 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 55/100

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (829 €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 98 % aktív
Nízka zadlženosťdlh tvorí len 2 % aktív
Tržby
829 €
−2,5 %vs. 2024
Pokles tržieb
Čistý zisk
-574 €
+0,9 %vs. 2024
Strata pretrváva
Aktíva
43 tis. €
−1,2 %vs. 2024
Pokles aktív
Vlastné imanie
42 tis. €
−1,3 %vs. 2024
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
55zo 100
Stabilná

Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.

Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-18,1 %
  • ROA (návratnosť aktív)-1,3 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-1,4 %
  • Zadlženosť2 %
  • Kapitálová primeranosť98,4 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (829 €), je dlhodobo stratová.
55/ 100Stabilná
Ziskovosť4 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -69.24
  • netIncome: -574.00
  • revenue: 829.00
  • prevNetIncome: -579.00
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 98.43
  • equity: 42 422
  • assets: 43 097
Zadlženosť20 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 1.57
  • equity: 42 422
  • assets: 43 097
Rast10 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 1.55
  • revenueYoY: -2.47
  • validHistoryYears: 9.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -18.09
  • netMargin: -69.24
  • ebitda: -150.00
  • revenue: 829.00
Altman Z''-Score67.26Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.94aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-0.65aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-0.02aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.0565.99presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score0 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -1.33 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -1.33 % vs. predchádzajúce -1.33 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 1.57 % vs. predchádzajúce 1.44 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.02× vs. predchádzajúce 0.02×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -69.24 % vs. predchádzajúca -68.12 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 98.43 % vs. predchádzajúca 98.56 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Mikrofirma (tržby 829 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -69.2 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 98 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby829 €850 €−2,5 %
EBITDA-150 €-155 €+3,2 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-135 €-140 €+3,2 %
Čistý zisk-574 €-579 €+0,9 %
Aktíva43 tis. €44 tis. €−1,2 %
Vlastné imanie42 tis. €43 tis. €−1,3 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
29. 9. 2012
Sídlo
Breznička 4, 98502, Breznička
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 29. 9. 2012Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby