Speed shop s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 83 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 37/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (356 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
- EBITDA marža2,2 %
- ROA (návratnosť aktív)1,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)30,6 %
- Zadlženosť95 %
- Kapitálová primeranosť4,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.40netIncome: 4 978revenue: 355 935prevNetIncome: 4 346
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 4.54equity: 16 268assets: 358 601
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 95.46equity: 16 268assets: 358 601
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 431.55revenueYoY: 83.10validHistoryYears: 4.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.23netMargin: 1.40ebitda: 7 926revenue: 355 935
Altman Z''-Score0.37Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.09 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.10 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.13 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.05 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.39 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.39 % vs. predchádzajúce 1.44 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 95.46 % vs. predchádzajúce 96.26 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.99× vs. predchádzajúce 0.64×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.40 % vs. predchádzajúca 2.24 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 4.54 % vs. predchádzajúca 3.74 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 83 % na 356 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 5 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2016 | 2015 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 356 tis. € | 194 tis. € | +83,1 % |
| EBITDA | 8 tis. € | 6 tis. € | +29,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 7 tis. € | 6 tis. € | +29,3 % |
| Čistý zisk | 5 tis. € | 4 tis. € | +14,5 % |
| Aktíva | 359 tis. € | 302 tis. € | +18,9 % |
| Vlastné imanie | 16 tis. € | 11 tis. € | +44,1 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 10. 2012
- Sídlo
- Ondrejovova 9, 82103, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 3. 10. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2016Štruktúra financovania
- Vlastné imanie4.5%
- Cudzie zdroje95.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016aktuálny | Riadna | 356 tis. € | 359 tis. € | 16 tis. € | 8 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 194 tis. € | 302 tis. € | 11 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 18 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 2 tis. € | 19 tis. € | 5 tis. € | — | 196 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla9. 12. 2015 → 5. 9. 2017
Znievska 1, Bratislava - mestská časť Petržalka
- Založenie spoločnosti3. 10. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla3. 10. 2012 → 8. 12. 2015
Strečnianska 7, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2016aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 3. 10. 2012
- 2Čistenie kanalizačných systémovod 3. 10. 2012
- 3Diagnostika kanalizačných potrubíod 3. 10. 2012
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 3. 10. 2012
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 3. 10. 2012
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 3. 10. 2012
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 3. 10. 2012
- 8Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 3. 10. 2012
- 9Oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 3. 10. 2012
- 10Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 3. 10. 2012
- 11Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 3. 10. 2012
- 12Počítačové službyod 3. 10. 2012
- 13Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 3. 10. 2012
- 14Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 3. 10. 2012
- 15Prenájom hnuteľných vecíod 3. 10. 2012
- 16Administratívne službyod 3. 10. 2012
- 17Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 3. 10. 2012
- 18Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 3. 10. 2012
- 19Prevádzkovanie jaslíod 3. 10. 2012
- 20Poskytovanie krátkodobej pomoci pri opatere detí a starších osôbod 3. 10. 2012
- 21Čistiace a upratovacie službyod 3. 10. 2012
- 22Prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 3. 10. 2012
- 23Projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 3. 10. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46857711
- RÚZ ID
- 1231905
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 10. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat355 935 EUR · rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 9. 12. 2015Zmena sídlaZnievska 1, Bratislava - mestská časť Petržalka
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 3. 10. 2012Zmena sídlaStrečnianska 7, Bratislava