Moruša centrum s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 410 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 49/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (104 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 24. 10. 2012
- Sídlo
- Štefana Majora 472/37, 92522, Veľké Úľany
- EBITDA marža5,5 %
- ROA (návratnosť aktív)1,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)3,0 %
- Zadlženosť54 %
- Kapitálová primeranosť45,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.81netIncome: 2 931revenue: 104 238prevNetIncome: 138.00
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 45.54equity: 98 239assets: 215 722
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 54.46equity: 98 239assets: 215 722
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 0.268revenueYoY: 410.02validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.48netMargin: 2.81ebitda: 5 711revenue: 104 238
Altman Z''-Score3.18Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.90 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.26 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.15 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.88 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.36 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.36 % vs. predchádzajúce 0.08 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 54.46 % vs. predchádzajúce 46.03 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.48× vs. predchádzajúce 0.12×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.81 % vs. predchádzajúca 0.68 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 45.54 % vs. predchádzajúca 53.97 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +410 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 410 % na 104 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 46 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 410 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 104 tis. € | 20 tis. € | +410,0 % |
| EBITDA | 6 tis. € | 2 tis. € | +152,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 2 tis. € | +152,9 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 138 € | +20× |
| Aktíva | 216 tis. € | 177 tis. € | +22,2 % |
| Vlastné imanie | 98 tis. € | 95 tis. € | +3,1 % |
- 24. 10. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie45.5%
- Cudzie zdroje54.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 104 tis. € | 216 tis. € | 98 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 20 tis. € | 177 tis. € | 95 tis. € | 2 tis. € | 138 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 64 tis. € | 174 tis. € | 95 tis. € | 5 tis. € | 586 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 90 tis. € | 175 tis. € | 95 tis. € | 9 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 110 tis. € | 201 tis. € | 93 tis. € | 26 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 114 tis. € | 156 tis. € | 77 tis. € | 42 tis. € | 29 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 81 tis. € | 114 tis. € | 48 tis. € | 9 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 78 tis. € | 104 tis. € | 40 tis. € | 15 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 72 tis. € | 93 tis. € | 31 tis. € | 10 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 102 tis. € | 98 tis. € | 27 tis. € | 27 tis. € | 17 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti24. 10. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla24. 10. 2012 → 11. 9. 2024
Hlavná 582, Veľké Úľany
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1poskytovanie služieb v rybárstveod 24. 10. 2012
- 2opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 24. 10. 2012
- 3výroba elektromotorov, rozvádzačov, káblov a batériíod 24. 10. 2012
- 4výroba elektrických svietidiel, zariadení pre motory a vozidlá a signalizácieod 24. 10. 2012
- 5čistenie kanalizačných systémovod 24. 10. 2012
- 6podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 24. 10. 2012
- 7prípravné práce k realizácii stavbyod 24. 10. 2012
- 8uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 24. 10. 2012
- 9dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 24. 10. 2012
- 10kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 24. 10. 2012
- 11sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 24. 10. 2012
- 12údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 24. 10. 2012
- 13oprava a údržba potrieb pre domácnosť, športových potrieb a výrobkov jemnej mechanikyod 24. 10. 2012
- 14nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 24. 10. 2012
- 15skladovanieod 24. 10. 2012
- 16poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 24. 10. 2012
- 17poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 24. 10. 2012
- 18počítačové službyod 24. 10. 2012
- 19služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 24. 10. 2012
- 20správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu obstarávania údržby a opráv prostredníctvom iných oprávnených osôbod 24. 10. 2012
- 21prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 24. 10. 2012
- 22administratívne službyod 24. 10. 2012
- 23vedenie účtovníctvaod 24. 10. 2012
- 24prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 24. 10. 2012
- 25organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 24. 10. 2012
- 26čistiace a upratovacie službyod 24. 10. 2012
- 27reklamné a marketingové službyod 24. 10. 2012
- 28ozvučovanie a osvetľovanie kultúrnych, spoločenských a športových podujatíod 24. 10. 2012
- 29montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení elektrickýchod 24. 10. 2012
- 30vodoinštalatérstvo a kúrenárstvood 24. 10. 2012
- 31montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení plynovýchod 24. 10. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46858199
- RÚZ ID
- 1226054
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 24. 10. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat114 091 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 1. 10. 2015Registrácia platcu DPHSK2023625362
- 24. 10. 2012Zmena sídlaHlavná 582, Veľké Úľany