ORNEL s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 158 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 86/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (6 tis. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža100,0 %
- ROA (návratnosť aktív)87,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)94,8 %
- Zadlženosť8 %
- Kapitálová primeranosť91,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 97.05netIncome: 5 338revenue: 5 500prevNetIncome: -8 978
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 91.81equity: 5 630assets: 6 132
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 8.19equity: 5 630assets: 6 132
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -9.68revenueYoY: 157.73validHistoryYears: 8.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 100.00netMargin: 97.05ebitda: 5 500revenue: 5 500
Altman Z''-Score16.73Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.81 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -1.98 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 5.12 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 11.78 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 87.05 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 87.05 % vs. predchádzajúce -1080.39 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 8.19 % vs. predchádzajúce 64.86 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.90× vs. predchádzajúce 2.57×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 97.05 % vs. predchádzajúca -420.71 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 91.81 % vs. predchádzajúca 35.14 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 5500 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 158 % na 5500 €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 97.1 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.97 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 100.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 92 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2021 | 2020 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 6 tis. € | 2 tis. € | +157,7 % |
| EBITDA | 6 tis. € | -7 tis. € | +182,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | -6 tis. € | +182,2 % |
| Čistý zisk | 5 tis. € | -9 tis. € | +159,5 % |
| Aktíva | 6 tis. € | 831 € | +637,9 % |
| Vlastné imanie | 6 tis. € | 292 € | +18× |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 10. 2012
- Sídlo
- Vyšehradská 12, 85106, Bratislava - mestská časť Petržalka
- Štatutárny orgán
- 2 2 osoby (po prihlásení)
- 11. 10. 2012Založenie spoločnosti
- 5. 4. 2022Zmena sídla
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
Finančné ukazovatele
2021Štruktúra financovania
- Vlastné imanie91.8%
- Cudzie zdroje8.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021aktuálny | Riadna | 6 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 2 tis. € | 831 € | 292 € | -7 tis. € | -9 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 6 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | -2 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 11 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | -471 € | -3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 15 tis. € | 12 tis. € | 10 tis. € | 3 tis. € | 642 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 19 tis. € | 12 tis. € | 10 tis. € | 2 tis. € | 66 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 32 tis. € | 19 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 11 tis. € | 9 tis. € | 8 tis. € | 503 € | -2 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 12 tis. € | 9 tis. € | — | 5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla5. 4. 2022 → 18. 5. 2023
Bulharská 70, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Zmena sídla18. 5. 2021 → 4. 4. 2022
Rozkvet 2002/8, Považská Bystrica
- Zmena obchodného mena3. 12. 2020 → 17. 5. 2021
Eva Ornella s.r.o.
- Zmena sídla3. 12. 2020 → 17. 5. 2021
Cyrila a Metoda 1310/10, Bánovce nad Bebravou
- Zmena sídla23. 10. 2019 → 2. 12. 2020
Inovecká 973/35, Bánovce nad Bebravou
- Zmena obchodného mena13. 12. 2014 → 2. 12. 2020
Unireality.sk, s. r. o.
- Založenie spoločnosti11. 10. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena11. 10. 2012 → 12. 12. 2014
BORTAN, s. r. o.
- Zmena sídla11. 10. 2012 → 22. 10. 2019
9. mája 590, Bánovce nad Bebravou
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2021aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46860347
- RÚZ ID
- 1214394
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 10. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 5. 4. 2022Zmena sídlaBulharská 70, Bratislava - mestská časť Ružinov
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 18. 5. 2021Zmena sídlaRozkvet 2002/8, Považská Bystrica
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 3. 12. 2020Zmena obchodného mena→ Eva Ornella s.r.o.
- 3. 12. 2020Zmena sídlaCyrila a Metoda 1310/10, Bánovce nad Bebravou
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 23. 10. 2019Zmena sídlaInovecká 973/35, Bánovce nad Bebravou
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat32 388 EUR · rok 2015
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 13. 12. 2014Zmena obchodného mena→ Unireality.sk, s. r. o.
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 11. 10. 2012Zmena obchodného mena→ BORTAN, s. r. o.
- 11. 10. 2012Zmena sídla9. mája 590, Bánovce nad Bebravou