GOBOEXPORT s.r.o.
aktívnaKľúčové insighty
Pokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 16 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 78/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (32 tis. €), je zisková.
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
- EBITDA marža9,1 %
- ROA (návratnosť aktív)2,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)2,0 %
- Zadlženosť2 %
- Kapitálová primeranosť98,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 7.52netIncome: 2 440revenue: 32 430prevNetIncome: 2 067
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 98.05equity: 119 327assets: 121 702
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 1.95equity: 119 327assets: 121 702
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 2.64revenueYoY: -15.72validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 9.12netMargin: 7.52ebitda: 2 959revenue: 32 430
Altman Z''-Score55.29Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.93 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.47 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.14 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 52.76 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.00 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.00 % vs. predchádzajúce 1.76 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 1.95 % vs. predchádzajúce 0.31 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.27× vs. predchádzajúce 0.33×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 7.52 % vs. predchádzajúca 5.37 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 98.05 % vs. predchádzajúca 99.69 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 32430 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 16 % na 32 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 7.5 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 98 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 32 tis. € | 38 tis. € | −15,7 % |
| EBITDA | 3 tis. € | 3 tis. € | +17,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | 2 tis. € | +17,6 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 2 tis. € | +18,0 % |
| Aktíva | 122 tis. € | 117 tis. € | +3,8 % |
| Vlastné imanie | 119 tis. € | 117 tis. € | +2,1 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 10. 2012
- Sídlo
- MDD 38, 96231, Veľká Lúka
- Štatutárny orgán
- 3 3 osoby (po prihlásení)
- 19. 10. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie98.0%
- Cudzie zdroje2.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 32 tis. € | 122 tis. € | 119 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 38 tis. € | 117 tis. € | 117 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 31 tis. € | 115 tis. € | 115 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 11 tis. € | 114 tis. € | 114 tis. € | 736 € | 554 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 42 tis. € | 114 tis. € | 113 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 38 tis. € | 111 tis. € | 110 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 45 tis. € | 108 tis. € | 107 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 37 tis. € | 106 tis. € | 105 tis. € | 1 tis. € | 594 € | EUR |
| 2016 | Riadna | 25 tis. € | 105 tis. € | 104 tis. € | 1 tis. € | 795 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 26 tis. € | 104 tis. € | 104 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 10. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výkon činnosti stavebného dozoru-pozemné stavbyod 2. 8. 2013
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 19. 10. 2012
- 3Reklamné a marketingové službyod 19. 10. 2012
- 4Skladovanieod 19. 10. 2012
- 5Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 19. 10. 2012
- 6Prenájom hnuteľných vecíod 19. 10. 2012
- 7Poskytovanie záruk na zabezpečenie colného dlhuod 19. 10. 2012
- 8Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 19. 10. 2012
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 19. 10. 2012
- 10Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 19. 10. 2012
- 11Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 19. 10. 2012
- 12Výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 19. 10. 2012
- 13Výroba meracích, kontrolných, testovacích, navigačných, optických a fotografických prístrojov a zariadeníod 19. 10. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46863192
- RÚZ ID
- 1225998
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 10. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat45 267 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna