VAN TRADE s. r. o.
aktívnaKľúčové insighty
Rast tržieb
Tržby medziročne narástli o 12 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 54/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (224 tis. €), je dlhodobo stratová.
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
- EBITDA marža0,6 %
- ROA (návratnosť aktív)-0,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-0,7 %
- Zadlženosť26 %
- Kapitálová primeranosť74,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -0.136netIncome: -305.00revenue: 224 296prevNetIncome: 912.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 74.07equity: 41 279assets: 55 728
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 25.93equity: 41 279assets: 55 728
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -0.093revenueYoY: 12.30validHistoryYears: 10.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.624netMargin: -0.136ebitda: 1 400revenue: 224 296
Altman Z''-Score5.57Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.46 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.97 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.14 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.00 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -0.55 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -0.55 % vs. predchádzajúce 1.24 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 25.93 % vs. predchádzajúce 43.67 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.02× vs. predchádzajúce 2.71×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -0.14 % vs. predchádzajúca 0.46 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 74.07 % vs. predchádzajúca 56.33 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 12 % na 224 tis. € — stabilný organický rast.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -0.1 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 74 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Tržby rastú (+12 %), ale aktíva klesajú (-25 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 224 tis. € | 200 tis. € | +12,3 % |
| EBITDA | 1 tis. € | 4 tis. € | −67,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 1 tis. € | 4 tis. € | −67,5 % |
| Čistý zisk | -305 € | 912 € | −133,4 % |
| Aktíva | 56 tis. € | 74 tis. € | −24,5 % |
| Vlastné imanie | 41 tis. € | 42 tis. € | −0,7 % |
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 10. 2012
- Sídlo
- Opatovská 98/212, 91101, Trenčín
- Štatutárny orgán
- 4 4 osoby (po prihlásení)
- 23. 10. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie74.1%
- Cudzie zdroje25.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 224 tis. € | 56 tis. € | 41 tis. € | 1 tis. € | -305 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 200 tis. € | 74 tis. € | 42 tis. € | 4 tis. € | 912 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 212 tis. € | 62 tis. € | 41 tis. € | 8 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 207 tis. € | 61 tis. € | 36 tis. € | 23 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 167 tis. € | 64 tis. € | 21 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 105 tis. € | 28 tis. € | 15 tis. € | 8 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 130 tis. € | 19 tis. € | 3 tis. € | -568 € | -2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 75 tis. € | 26 tis. € | -21 tis. € | -246 € | -3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 138 tis. € | 7 tis. € | -19 tis. € | 7 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 226 tis. € | 31 tis. € | -20 tis. € | -16 tis. € | -18 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 10. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1diagnostika a opravy cestných motorových vozidielod 13. 4. 2018
- 2opravy karosériíod 13. 4. 2018
- 3montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 13. 4. 2018
- 4prípravné práce k realizácii stavbyod 13. 4. 2018
- 5dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 13. 4. 2018
- 6kuriérske službyod 23. 10. 2012
- 7vykonávanie odťahovej službyod 23. 10. 2012
- 8sťahovacie službyod 23. 10. 2012
- 9poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 23. 10. 2012
- 10poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 23. 10. 2012
- 11sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 23. 10. 2012
- 12uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 23. 10. 2012
- 13prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 23. 10. 2012
- 14prenájom hnuteľných vecíod 23. 10. 2012
- 15administratívne službyod 23. 10. 2012
- 16čistiace a upratovacie službyod 23. 10. 2012
- 17reklamné a marketingové službyod 23. 10. 2012
- 18správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 23. 10. 2012
- 19kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živností (veľkoobchod)od 23. 10. 2012
- 20sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 23. 10. 2012
- 21sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 23. 10. 2012
- 22údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 23. 10. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46863711
- RÚZ ID
- 1230351
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 10. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2016Najvyšší zaznamenaný obrat226 176 EUR · rok 2016
- 25. 11. 2013Registrácia platcu DPHSK2023624218