Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

AUTO-FLEX EU, s.r.o.

aktívna
Štúrovo námestie 6478/11, 91101, Trenčín
podľa §4, registrácia od 12. 4. 2013spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)75 tis. €
2,3 %vs 2023
Zisk (2024)-70 tis. €
30,3 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)-185 tis. €
61,4 %vs 2023
Zadlženosť (2024)426 %
40,2 %Vysokávs 2023
ROE (2024)38.0 %
56,8 %Výbornévs 2023

Kľúčové insighty

Stabilné tržby

Medziročná zmena tržieb o -2.3 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 18/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (75 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Tržby
75 tis. €
−2,3 %vs. 2023
Pokles tržieb
Čistý zisk
-70 tis. €
+30,3 %vs. 2023
Strata pretrváva
Aktíva
57 tis. €
+203,1 %vs. 2023
Mierny rast
Vlastné imanie
-185 tis. €
−61,4 %vs. 2023
Klesá medziročne
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Finančné zdravie
18zo 100
Riziková

Skóre je nízke najmä v dôsledku vysokej zadlženosti a negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-96,4 %
  • ROA (návratnosť aktív)-123,9 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť426 %
  • Kapitálová primeranosť-325,7 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (75 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
18/ 100Riziková
Ziskovosť4 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -93.57
  • netIncome: -70 367
  • revenue: 75 199
  • prevNetIncome: -101 024
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -325.68
  • equity: -184 938
  • assets: 56 785
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 425.68
  • equity: -184 938
  • assets: 56 785
Rast13 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 4.43
  • revenueYoY: -2.31
  • validHistoryYears: 9.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -96.42
  • netMargin: -93.57
  • ebitda: -72 509
  • revenue: 75 199
Altman Z''-Score-25.50Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-6.41aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-10.99aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-7.29aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-0.80presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -123.92 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -123.92 % vs. predchádzajúce -539.28 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 425.68 % vs. predchádzajúce 711.60 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.32× vs. predchádzajúce 4.11×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -93.57 % vs. predchádzajúca -131.24 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -325.68 % vs. predchádzajúca -611.60 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Info

    Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -93.6 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

  • Upozornenie

    Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 203 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby75 tis. €77 tis. €−2,3 %
EBITDA-73 tis. €-101 tis. €+28,1 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-65 tis. €-91 tis. €+28,1 %
Čistý zisk-70 tis. €-101 tis. €+30,3 %
Aktíva57 tis. €19 tis. €+203,1 %
Vlastné imanie-185 tis. €-115 tis. €−61,4 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
9. 11. 2012
Sídlo
Štúrovo námestie 6478/11, 91101, Trenčín
Štatutárny orgán
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 9. 11. 2012Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby