SIDZ s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +6.6 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 76/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (190 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 10. 2012
- Sídlo
- Stará Vajnorská 6, 83104, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža4,9 %
- ROA (návratnosť aktív)4,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)4,2 %
- Zadlženosť2 %
- Kapitálová primeranosť97,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 3.64netIncome: 6 909revenue: 189 827prevNetIncome: 15 476
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 97.93equity: 163 731assets: 167 191
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 2.07equity: 163 731assets: 167 191
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 16.78revenueYoY: 6.64validHistoryYears: 6.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.91netMargin: 3.64ebitda: 9 314revenue: 189 827
Altman Z''-Score53.42Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.93 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.49 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.32 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 49.69 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.13 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.13 % vs. predchádzajúce 11.12 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 2.07 % vs. predchádzajúce 47.43 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.14× vs. predchádzajúce 1.28×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 3.64 % vs. predchádzajúca 8.69 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 97.93 % vs. predchádzajúca 52.57 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 7 % na 190 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 3.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 98 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 190 tis. € | 178 tis. € | +6,6 % |
| EBITDA | 9 tis. € | 20 tis. € | −53,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 8 tis. € | 18 tis. € | −53,2 % |
| Čistý zisk | 7 tis. € | 15 tis. € | −55,4 % |
| Aktíva | 167 tis. € | 139 tis. € | +20,2 % |
| Vlastné imanie | 164 tis. € | 73 tis. € | +123,8 % |
- 19. 10. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie97.9%
- Cudzie zdroje2.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 190 tis. € | 167 tis. € | 164 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 178 tis. € | 139 tis. € | 73 tis. € | 20 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 167 tis. € | 95 tis. € | 58 tis. € | 19 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 248 tis. € | 65 tis. € | 47 tis. € | 16 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 202 tis. € | 35 tis. € | 31 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 87 tis. € | 35 tis. € | 28 tis. € | — | 24 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 10. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena19. 10. 2012 → 10. 1. 2020
GUAN JUN s.r.o.
- Zmena sídla19. 10. 2012 → 20. 8. 2014
Námestie SNP 2, Banská Bystrica
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46879684
- RÚZ ID
- 1209313
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 10. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat247 895 EUR · rok 2015
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 19. 10. 2012Zmena obchodného mena→ GUAN JUN s.r.o.
- 19. 10. 2012Zmena sídlaNámestie SNP 2, Banská Bystrica