prevádzková s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 54 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 55/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (16 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 10. 10. 2013
- Sídlo
- Priehradná 24/B, 82107, Bratislava - mestská časť Vrakuňa
- EBITDA marža4,2 %
- ROA (návratnosť aktív)3,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)3,3 %
- Zadlženosť7 %
- Kapitálová primeranosť92,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.23netIncome: 202.00revenue: 16 385prevNetIncome: 647.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 92.67equity: 6 068assets: 6 548
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 7.33equity: 6 068assets: 6 548
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -23.21revenueYoY: -54.29validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.16netMargin: 1.23ebitda: 682.00revenue: 16 385
Altman Z''-Score16.22Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.82 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.53 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.59 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 13.27 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.08 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.08 % vs. predchádzajúce 10.20 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 7.33 % vs. predchádzajúce 7.56 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.50× vs. predchádzajúce 5.65×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.23 % vs. predchádzajúca 1.81 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 92.67 % vs. predchádzajúca 92.44 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 16385 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 54 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 1.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 93 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2016 | 2015 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 16 tis. € | 36 tis. € | −54,3 % |
| EBITDA | 682 € | 1 tis. € | −39,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 614 € | 1 tis. € | −39,5 % |
| Čistý zisk | 202 € | 647 € | −68,8 % |
| Aktíva | 7 tis. € | 6 tis. € | +3,2 % |
| Vlastné imanie | 6 tis. € | 6 tis. € | +3,4 % |
- 10. 10. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015
Finančné ukazovatele
2016Štruktúra financovania
- Vlastné imanie92.7%
- Cudzie zdroje7.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2016aktuálny | Riadna | 16 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 682 € | 202 € | EUR |
| 2015 | Riadna | 36 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 647 € | EUR |
| 2014 | Riadna | 28 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | 699 € | 219 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti10. 10. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2016aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46880984
- RÚZ ID
- 1493761
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 10. 10. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat35 844 EUR · rok 2015
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna