ISTOTA - SBS s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 12 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 45/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (177 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 11. 2012
- Sídlo
- Priechod 336/336, 97611, Priechod
- EBITDA marža2,6 %
- ROA (návratnosť aktív)7,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)24,5 %
- Zadlženosť69 %
- Kapitálová primeranosť31,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.95netIncome: 3 460revenue: 177 081prevNetIncome: -5 059
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 31.45equity: 14 129assets: 44 921
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 68.55equity: 14 129assets: 44 921
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 5.26revenueYoY: 12.22validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.61netMargin: 1.95ebitda: 4 623revenue: 177 081
Altman Z''-Score2.36Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.62 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.67 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.59 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.48 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 7.70 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 7.70 % vs. predchádzajúce -15.39 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 68.55 % vs. predchádzajúce 67.53 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.94× vs. predchádzajúce 4.80×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.95 % vs. predchádzajúca -3.21 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 31.45 % vs. predchádzajúca 32.47 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 12 % na 177 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 2.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 31 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 177 tis. € | 158 tis. € | +12,2 % |
| EBITDA | 5 tis. € | -5 tis. € | +200,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | -4 tis. € | +200,9 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | -5 tis. € | +168,4 % |
| Aktíva | 45 tis. € | 33 tis. € | +36,7 % |
| Vlastné imanie | 14 tis. € | 11 tis. € | +32,4 % |
- 13. 11. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie31.5%
- Cudzie zdroje68.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 177 tis. € | 45 tis. € | 14 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 158 tis. € | 33 tis. € | 11 tis. € | -5 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 150 tis. € | 48 tis. € | 16 tis. € | 186 € | -196 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 147 tis. € | 48 tis. € | 16 tis. € | -10 tis. € | -11 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 157 tis. € | 42 tis. € | 27 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 167 tis. € | 32 tis. € | 22 tis. € | 10 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 138 tis. € | 30 tis. € | -3 tis. € | 508 € | -2 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 117 tis. € | 31 tis. € | -881 € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 115 tis. € | 62 tis. € | 17 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 112 tis. € | 18 tis. € | 13 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti13. 11. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb informátoraod 24. 12. 2024
- 2kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 13. 11. 2012
- 3reklamné a marketingové službyod 13. 11. 2012
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 13. 11. 2012
- 5sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 13. 11. 2012
- 6nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 13. 11. 2012
- 7vedenie účtovníctvaod 13. 11. 2012
- 8sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 13. 11. 2012
- 9čistiace a upratovacie službyod 13. 11. 2012
- 10strážna služba a) ochrana majetku na verejne prístupnom mieste b) ochrana majetku na inom než verejne prístupnom mieste c) ochrana osoby d) ochrana majetku a osoby pri preprave e) ochrana prepravy majetku a osoby f) zabezpečovanie poriadku na mieste zhromažďovania osôb g) prevádzkovanie zabezpečovacieho systému alebo poplachového systému, prevádzkovanie ich častí, vyhodnocovanie narušenia chráneného objektu alebo chráneného miesta (ďalej len "prevádzkovanie zabezpečovacieho systému alebo poplachového systému") alebo h) vypracovanie plánu ochranyod 13. 11. 2012
- 11prieskum trhu a verejnej mienkyod 13. 11. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46884122
- RÚZ ID
- 1214774
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 11. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat177 081 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 1. 1. 2013Registrácia platcu DPHSK2023634118