TERRA-ING s. r. o.
aktívnaStabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 90/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (96 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 11. 2012
- Sídlo
- Babuškova 12, 82103, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža21,7 %
- ROA (návratnosť aktív)6,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)9,3 %
- Zadlženosť30 %
- Kapitálová primeranosť69,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 10.98netIncome: 10 564revenue: 96 188prevNetIncome: 491.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 69.93equity: 113 415assets: 162 180
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 30.07equity: 113 415assets: 162 180
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 7.22revenueYoY: —validHistoryYears: 9.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 21.68netMargin: 10.98ebitda: 20 854revenue: 96 188
Altman Z''-Score6.65Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.38 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.09 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.73 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.44 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.51 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.51 % vs. predchádzajúce 0.30 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 30.07 % vs. predchádzajúce 36.36 %.splnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 69.93 % vs. predchádzajúca 63.64 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby za 2024: 96 tis. €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).
- Pozitívne
Čistá marža 11.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
EBITDA marža 21.7 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 70 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 96 tis. € | — | — |
| EBITDA | 21 tis. € | 6 tis. € | +249,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 19 tis. € | 5 tis. € | +249,4 % |
| Čistý zisk | 11 tis. € | 491 € | +21× |
| Aktíva | 162 tis. € | 162 tis. € | +0,4 % |
| Vlastné imanie | 113 tis. € | 103 tis. € | +10,3 % |
- 6. 11. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie69.9%
- Cudzie zdroje30.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 96 tis. € | 162 tis. € | 113 tis. € | 21 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | — | 162 tis. € | 103 tis. € | 6 tis. € | 491 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 105 tis. € | 145 tis. € | 102 tis. € | 22 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 76 tis. € | 151 tis. € | 89 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 61 tis. € | 161 tis. € | 85 tis. € | -2 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 105 tis. € | 141 tis. € | 91 tis. € | 13 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 123 tis. € | 128 tis. € | 84 tis. € | 16 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 102 tis. € | 96 tis. € | 75 tis. € | 50 tis. € | 41 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 89 tis. € | 79 tis. € | 34 tis. € | 19 tis. € | 16 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 55 tis. € | 49 tis. € | 18 tis. € | 12 tis. € | 9 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti6. 11. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Geodetické a kartografické činnostiod 6. 11. 2012
- 2Demolačné práce (odstránenie pôvodných stavieb a ich častí bez použitia trhavín)od 6. 11. 2012
- 3Výkopové a zemné práceod 6. 11. 2012
- 4Prípravné práce k realizácii stavbyod 6. 11. 2012
- 5Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 6. 11. 2012
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 6. 11. 2012
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 6. 11. 2012
- 8Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 6. 11. 2012
- 9Inžinierska činnosť: zabezpečenie vstupných podkladov, prieskumov, odborných posudkov a stanovísk, zastupovanie investora pri územnom konaní, stavebnom konaní a kolaudačnom konaní, pripravenie konania na výber dodávateľa stavby, zabezpečenie podkladov pre potrebné povolenia vrátane podkladov pre územné rozhodnutie, stavebné povolenie a kolaudačné rozhodnutieod 6. 11. 2012
- 10Softvérové poradenstvo a dodávka softvéruod 6. 11. 2012
- 11Poskytovanie dátových služieb - internetová čitáreňod 6. 11. 2012
- 12Počítačové službyod 6. 11. 2012
- 13Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 6. 11. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46898735
- RÚZ ID
- 1230732
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 11. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat122 790 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 23. 6. 2015Registrácia platcu DPHSK2023640553