AUTO.PNEU.ODŤAH.SERVIS, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 66 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 48/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (256 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 11. 2012
- Sídlo
- Stálicová 3, 04012, Košice - mestská časť Nad jazerom
- EBITDA marža0,8 %
- ROA (návratnosť aktív)6,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)11,6 %
- Zadlženosť43 %
- Kapitálová primeranosť56,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.596netIncome: 1 524revenue: 255 611prevNetIncome: 2 838
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 56.89equity: 13 194assets: 23 193
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 43.11equity: 13 194assets: 23 193
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 9.03revenueYoY: 65.84validHistoryYears: 3.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.835netMargin: 0.596ebitda: 2 134revenue: 255 611
Altman Z''-Score3.93Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.12 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.90 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.53 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.39 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 6.57 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 6.57 % vs. predchádzajúce 5.58 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 43.11 % vs. predchádzajúce 92.21 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 11.02× vs. predchádzajúce 3.03×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.60 % vs. predchádzajúca 1.84 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 56.89 % vs. predchádzajúca 7.79 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 54 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 66 % na 256 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 57 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 233 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2018 | 2016 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 256 tis. € | 154 tis. € | +65,8 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 4 tis. € | −45,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 4 tis. € | −45,6 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 3 tis. € | −46,3 % |
| Aktíva | 23 tis. € | 51 tis. € | −54,4 % |
| Vlastné imanie | 13 tis. € | 4 tis. € | +233,0 % |
- 30. 11. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie56.9%
- Cudzie zdroje43.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 256 tis. € | 23 tis. € | 13 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 154 tis. € | 51 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 215 tis. € | 31 tis. € | 1 tis. € | 64 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | — | 31 tis. € | 883 € | — | 883 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena obchodného mena27. 11. 2013 → 12. 11. 2014
M.P.AUTOMOTIV s.r.o.
- Zmena sídla14. 3. 2013 → 26. 11. 2013
Nemecká 145, Vyšná Myšľa
- Založenie spoločnosti30. 11. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena30. 11. 2012 → 26. 11. 2013
Z.P. Plus s.r.o.
- Zmena sídla30. 11. 2012 → 13. 3. 2013
Košice-Západ
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1Diagnostika a opravy cestných motorových vozidielod 21. 8. 2013
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 30. 11. 2012
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 30. 11. 2012
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 30. 11. 2012
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 30. 11. 2012
- 6Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 30. 11. 2012
- 7Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 30. 11. 2012
- 8Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 30. 11. 2012
- 9Prípravné práce k realizácii stavbyod 30. 11. 2012
- 10Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 30. 11. 2012
- 11Počítačové službyod 30. 11. 2012
- 12Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 30. 11. 2012
- 13Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 30. 11. 2012
- 14Prenájom hnuteľných vecíod 30. 11. 2012
- 15Administratívne službyod 30. 11. 2012
- 16Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 30. 11. 2012
- 17Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 30. 11. 2012
- 18Čistiace a upratovacie službyod 30. 11. 2012
- 19Reklamné a marketingové službyod 30. 11. 2012
- 20Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 30. 11. 2012
- 21Výroba jednoduchých úžitkových výrobkov z drevaod 30. 11. 2012
- 22Výroba elektromotorov, rozvádzačov, káblov a batériíod 30. 11. 2012
- 23Výroba elektrických svietidiel, zariadení pre motory a vozidlá a signalizácieod 30. 11. 2012
- 24Výroba jednoduchých výrobkov z kovuod 30. 11. 2012
- 25Opracovanie kovu jednoduchým spôsobomod 30. 11. 2012
- 26Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 30. 11. 2012
- 27Výroba chladiacich, ventilačných a filtračných zariadeníod 30. 11. 2012
- 28Výroba strojov pre hospodárske odvetviaod 30. 11. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46899278
- RÚZ ID
- 1232113
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 11. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat255 611 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 27. 11. 2013Zmena obchodného mena→ M.P.AUTOMOTIV s.r.o.
- 14. 3. 2013Zmena sídlaNemecká 145, Vyšná Myšľa
- 30. 11. 2012Zmena obchodného mena→ Z.P. Plus s.r.o.
- 30. 11. 2012Zmena sídlaKošice-Západ