Empire One s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 44 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 25/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (625 tis. €), je dlhodobo stratová a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 11. 2012
- Sídlo
- Pasienková 2G, 82106, Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice
- EBITDA marža-1,4 %
- ROA (návratnosť aktív)-5,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-110,5 %
- Zadlženosť95 %
- Kapitálová primeranosť4,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -4.40netIncome: -27 499revenue: 624 828prevNetIncome: 30 292
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 4.67equity: 24 895assets: 532 766
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 95.33equity: 24 895assets: 532 766
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 52.38revenueYoY: 43.91validHistoryYears: 6.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -1.41netMargin: -4.40ebitda: -8 813revenue: 624 828
Altman Z''-Score-0.20Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.09 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.25 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.09 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.05 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -5.16 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -5.16 % vs. predchádzajúce 8.47 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 95.33 % vs. predchádzajúce 85.35 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.17× vs. predchádzajúce 1.21×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -4.40 % vs. predchádzajúca 6.98 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 4.67 % vs. predchádzajúca 14.65 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE -110 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (24895 €) — nereprezentatívne.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 44 % na 625 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -4.4 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 5 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2019 | 2018 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 625 tis. € | 434 tis. € | +43,9 % |
| EBITDA | -9 tis. € | 41 tis. € | −121,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -8 tis. € | 37 tis. € | −121,5 % |
| Čistý zisk | -27 tis. € | 30 tis. € | −190,8 % |
| Aktíva | 533 tis. € | 358 tis. € | +48,9 % |
| Vlastné imanie | 25 tis. € | 52 tis. € | −52,5 % |
- 6. 11. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2019Štruktúra financovania
- Vlastné imanie4.7%
- Cudzie zdroje95.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019aktuálny | Riadna | 625 tis. € | 533 tis. € | 25 tis. € | -9 tis. € | -27 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 434 tis. € | 358 tis. € | 52 tis. € | 41 tis. € | 30 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 220 tis. € | 172 tis. € | 22 tis. € | 24 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | — | 1 tis. € | 143 € | -192 € | -1 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 61 tis. € | 2 tis. € | -45 tis. € | -48 tis. € | -50 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 142 tis. € | 41 tis. € | -11 tis. € | -14 tis. € | -15 tis. € | EUR |
| 2013 | Riadna | 76 tis. € | 34 tis. € | 3 tis. € | — | 694 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla18. 1. 2017 → 16. 9. 2020
Podunajská 42, Bratislava - mestská časť Vrakuňa
- Založenie spoločnosti6. 11. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla6. 11. 2012 → 17. 1. 2017
Gercenova 17, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2019aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
- Účtovná závierka 2013JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb osobného charakteruod 9. 3. 2019
- 2Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 9. 3. 2019
- 3Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 9. 3. 2019
- 4Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 9. 3. 2019
- 5Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 9. 3. 2019
- 6Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 9. 3. 2019
- 7Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 9. 3. 2019
- 8Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 9. 3. 2019
- 9Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 9. 3. 2019
- 10Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb a výrobyod 9. 3. 2019
- 11Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 9. 3. 2019
- 12Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 9. 3. 2019
- 13Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 9. 3. 2019
- 14Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 9. 3. 2019
- 15Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 9. 3. 2019
- 16Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 9. 3. 2019
- 17Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 9. 3. 2019
- 18Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 9. 3. 2019
- 19Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 9. 3. 2019
- 20Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 9. 3. 2019
- 21Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 9. 3. 2019
- 22Prenájom hnuteľných vecíod 9. 3. 2019
- 23Čistiace a upratovacie službyod 9. 3. 2019
- 24Administratívne službyod 9. 3. 2019
- 25Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 6. 11. 2012
- 26Skladovanieod 6. 11. 2012
- 27Baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 6. 11. 2012
- 28Počítačové službyod 6. 11. 2012
- 29Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 6. 11. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46901566
- RÚZ ID
- 1216198
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 11. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat624 828 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 18. 1. 2017Zmena sídlaPodunajská 42, Bratislava - mestská časť Vrakuňa
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 31. 12. 2013Zverejnená účtovná závierka za rok 2013Riadna
- 6. 11. 2012Zmena sídlaGercenova 17, Bratislava