DS Garden, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 54 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 96/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (597 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 10. 11. 2012
- Sídlo
- Belgická 8702/3, 91701, Trnava
- EBITDA marža27,7 %
- ROA (návratnosť aktív)25,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)37,7 %
- Zadlženosť33 %
- Kapitálová primeranosť66,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 17.38netIncome: 103 715revenue: 596 587prevNetIncome: 63 582
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 66.58equity: 275 170assets: 413 281
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 33.42equity: 275 170assets: 413 281
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 19.84revenueYoY: 54.50validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 27.72netMargin: 17.38ebitda: 165 401revenue: 596 587
Altman Z''-Score8.11Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.31 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.43 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.29 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.09 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 25.10 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 25.10 % vs. predchádzajúce 21.16 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 33.42 % vs. predchádzajúce 42.93 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.44× vs. predchádzajúce 1.29×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 17.38 % vs. predchádzajúca 16.47 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 66.58 % vs. predchádzajúca 57.07 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 54 % na 597 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 17.4 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.17 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 27.7 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 67 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 597 tis. € | 386 tis. € | +54,5 % |
| EBITDA | 165 tis. € | 110 tis. € | +50,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 149 tis. € | 99 tis. € | +50,4 % |
| Čistý zisk | 104 tis. € | 64 tis. € | +63,1 % |
| Aktíva | 413 tis. € | 300 tis. € | +37,6 % |
| Vlastné imanie | 275 tis. € | 171 tis. € | +60,5 % |
- 10. 11. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie66.6%
- Cudzie zdroje33.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 597 tis. € | 413 tis. € | 275 tis. € | 165 tis. € | 104 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 386 tis. € | 300 tis. € | 171 tis. € | 110 tis. € | 64 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 453 tis. € | 211 tis. € | 108 tis. € | 67 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 342 tis. € | 160 tis. € | 81 tis. € | 67 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 294 tis. € | 185 tis. € | 96 tis. € | 77 tis. € | 42 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 248 tis. € | 144 tis. € | 54 tis. € | 36 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 190 tis. € | 122 tis. € | 44 tis. € | 44 tis. € | 20 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 193 tis. € | 116 tis. € | 24 tis. € | 43 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 118 tis. € | 69 tis. € | 2 tis. € | 18 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 117 tis. € | 59 tis. € | -3 tis. € | -4 tis. € | -19 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 6 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti10. 11. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla10. 11. 2012 → 7. 7. 2014
Ružindolská 3181/14, Trnava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1Reklamné a marketingové službyod 16. 12. 2014
- 2Prípravné práce k realizácii stavbyod 10. 11. 2012
- 3Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 10. 11. 2012
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 10. 11. 2012
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 10. 11. 2012
- 6Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 10. 11. 2012
- 7Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 10. 11. 2012
- 8Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 10. 11. 2012
- 9Prenájom hnuteľných vecíod 10. 11. 2012
- 10Čistiace a upratovacie službyod 10. 11. 2012
- 11Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 10. 11. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46903763
- RÚZ ID
- 1215310
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 10. 11. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat596 587 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 20. 1. 2014Registrácia platcu DPHSK2023647615
- 10. 11. 2012Zmena sídlaRužindolská 3181/14, Trnava