Chronix s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 11 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 96/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (384 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 12. 2012
- Sídlo
- Homolova 2161/4, 84102, Bratislava - mestská časť Dúbravka
- EBITDA marža34,0 %
- ROA (návratnosť aktív)56,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)94,5 %
- Zadlženosť40 %
- Kapitálová primeranosť59,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 24.40netIncome: 93 718revenue: 384 077prevNetIncome: 141 512
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 59.81equity: 99 218assets: 165 889
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 40.19equity: 99 218assets: 165 889
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 16.72revenueYoY: 10.57validHistoryYears: 10.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 34.03netMargin: 24.40ebitda: 130 687revenue: 384 077
Altman Z''-Score18.94Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.18 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 11.70 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 4.50 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.56 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 56.49 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 56.49 % vs. predchádzajúce 80.05 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 40.19 % vs. predchádzajúce 16.84 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.32× vs. predchádzajúce 1.96×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 24.40 % vs. predchádzajúca 40.74 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 59.81 % vs. predchádzajúca 83.16 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 11 % na 384 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 24.4 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.24 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 34.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 60 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 384 tis. € | 347 tis. € | +10,6 % |
| EBITDA | 131 tis. € | 184 tis. € | −29,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 118 tis. € | 166 tis. € | −29,1 % |
| Čistý zisk | 94 tis. € | 142 tis. € | −33,8 % |
| Aktíva | 166 tis. € | 177 tis. € | −6,2 % |
| Vlastné imanie | 99 tis. € | 147 tis. € | −32,5 % |
- 7. 12. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie59.8%
- Cudzie zdroje40.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 384 tis. € | 166 tis. € | 99 tis. € | 131 tis. € | 94 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 347 tis. € | 177 tis. € | 147 tis. € | 184 tis. € | 142 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 253 tis. € | 89 tis. € | 76 tis. € | 95 tis. € | 70 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 261 tis. € | 166 tis. € | 98 tis. € | 120 tis. € | 92 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 175 tis. € | 150 tis. € | 36 tis. € | 41 tis. € | 30 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 160 tis. € | 117 tis. € | 40 tis. € | 49 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 148 tis. € | 104 tis. € | 42 tis. € | 49 tis. € | 37 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 183 tis. € | 103 tis. € | 42 tis. € | 48 tis. € | 37 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 124 tis. € | 64 tis. € | 38 tis. € | 44 tis. € | 32 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 96 tis. € | 49 tis. € | 33 tis. € | 36 tis. € | 27 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti7. 12. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru za účelom jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) kúpa tovaru za účelom jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 7. 12. 2012
- 2počítačové službyod 7. 12. 2012
- 3sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 7. 12. 2012
- 4sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 7. 12. 2012
- 5služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 7. 12. 2012
- 6vydavateľská činnosťod 7. 12. 2012
- 7prenájom hnuteľných vecíod 7. 12. 2012
- 8vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 7. 12. 2012
- 9reklamné a marketingové službyod 7. 12. 2012
- 10administratívne službyod 7. 12. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46905260
- RÚZ ID
- 1204657
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 12. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat384 077 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 16. 9. 2013Registrácia platcu DPHSK2023659803