SKITRANS, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -3.9 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 47/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (376 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 17. 11. 2012
- Sídlo
- Sládkovičova 691/18, 01501, Rajec
- EBITDA marža-4,8 %
- ROA (návratnosť aktív)-12,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-19,3 %
- Zadlženosť38 %
- Kapitálová primeranosť62,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -5.76netIncome: -21 691revenue: 376 489prevNetIncome: 3 011
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 61.96equity: 112 454assets: 181 483
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 38.04equity: 112 454assets: 181 483
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 1.45revenueYoY: -3.92validHistoryYears: 10.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -4.82netMargin: -5.76ebitda: -18 137revenue: 376 489
Altman Z''-Score3.40Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.22 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.04 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.57 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.71 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -11.95 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -11.95 % vs. predchádzajúce 1.37 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 38.04 % vs. predchádzajúce 39.01 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.07× vs. predchádzajúce 1.78×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -5.76 % vs. predchádzajúca 0.77 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 61.96 % vs. predchádzajúca 60.99 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-4 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -5.8 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 62 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 376 tis. € | 392 tis. € | −3,9 % |
| EBITDA | -18 tis. € | 6 tis. € | −384,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -16 tis. € | 6 tis. € | −384,4 % |
| Čistý zisk | -22 tis. € | 3 tis. € | −820,4 % |
| Aktíva | 181 tis. € | 220 tis. € | −17,5 % |
| Vlastné imanie | 112 tis. € | 134 tis. € | −16,2 % |
- 17. 11. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie62.0%
- Cudzie zdroje38.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 376 tis. € | 181 tis. € | 112 tis. € | -18 tis. € | -22 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 392 tis. € | 220 tis. € | 134 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 400 tis. € | 245 tis. € | 131 tis. € | 2 tis. € | 429 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 306 tis. € | 159 tis. € | 131 tis. € | 21 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 303 tis. € | 147 tis. € | 113 tis. € | 25 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 386 tis. € | 126 tis. € | 92 tis. € | 22 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 390 tis. € | 148 tis. € | 75 tis. € | -16 tis. € | -19 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 427 tis. € | 233 tis. € | 94 tis. € | 21 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 382 tis. € | 265 tis. € | 81 tis. € | 11 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 331 tis. € | 360 tis. € | 78 tis. € | 63 tis. € | 24 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti17. 11. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena17. 11. 2012 → 11. 8. 2022
SKITRANS s.r.o.
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 17. 11. 2012
- 2sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 17. 11. 2012
- 3kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 17. 11. 2012
- 4organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 17. 11. 2012
- 5prevádzkovanie športových zariadeníod 17. 11. 2012
- 6prenájom hnuteľných vecíod 17. 11. 2012
- 7skladovanieod 17. 11. 2012
- 8povolenie na výkon prevádzkovateľa nákladnej cestnej dopravyod 17. 11. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46909842
- RÚZ ID
- 1212273
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 17. 11. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat427 340 EUR · rok 2017
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 21. 12. 2012Registrácia platcu DPHSK2023638309
- 17. 11. 2012Zmena obchodného mena→ SKITRANS s.r.o.