CHRISTAL s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 15 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 94/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (4,1 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 30. 11. 2012
- Sídlo
- Kupeckého 335/63, 04001, Košice - mestská časť Juh
- EBITDA marža14,8 %
- ROA (návratnosť aktív)26,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)32,2 %
- Zadlženosť19 %
- Kapitálová primeranosť81,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 13.08netIncome: 534 147revenue: 4 084 380prevNetIncome: 382 500
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 81.38equity: 1 659 129assets: 2 038 698
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 18.62equity: 1 659 129assets: 2 038 698
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 23.06revenueYoY: -14.71validHistoryYears: 10.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 14.79netMargin: 13.08ebitda: 604 043revenue: 4 084 380
Altman Z''-Score10.69Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.60 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.81 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.69 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 4.59 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 26.20 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 26.20 % vs. predchádzajúce 23.52 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 18.62 % vs. predchádzajúce 30.84 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.00× vs. predchádzajúce 2.94×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 13.08 % vs. predchádzajúca 7.99 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 81.38 % vs. predchádzajúca 69.16 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 15 % na 4.1 mil. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 13.1 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 81 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 26.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 4,1 mil. € | 4,8 mil. € | −14,7 % |
| EBITDA | 604 tis. € | 900 tis. € | −32,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 544 tis. € | 810 tis. € | −32,9 % |
| Čistý zisk | 534 tis. € | 383 tis. € | +39,6 % |
| Aktíva | 2,0 mil. € | 1,6 mil. € | +25,3 % |
| Vlastné imanie | 1,7 mil. € | 1,1 mil. € | +47,5 % |
- 30. 11. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie81.4%
- Cudzie zdroje18.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 4,1 mil. € | 2,0 mil. € | 1,7 mil. € | 604 tis. € | 534 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 4,8 mil. € | 1,6 mil. € | 1,1 mil. € | 900 tis. € | 383 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 3,7 mil. € | 1,6 mil. € | 809 tis. € | 576 tis. € | 245 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 2,7 mil. € | 1,0 mil. € | 630 tis. € | 422 tis. € | 212 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,2 mil. € | 1,0 mil. € | 623 tis. € | 46 tis. € | 34 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 570 tis. € | 1,0 mil. € | 858 tis. € | 30 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 600 tis. € | 1,0 mil. € | 832 tis. € | 35 tis. € | 31 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 779 tis. € | 751 tis. € | 402 tis. € | 15 tis. € | 78 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 1,2 mil. € | 751 tis. € | 323 tis. € | 148 tis. € | 104 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 631 tis. € | 595 tis. € | 219 tis. € | 149 tis. € | 110 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla27. 3. 2015 → 27. 1. 2025
Hlavná 45, Košice
- Zmena sídla27. 6. 2013 → 26. 3. 2015
Trieda SNP 36, Košice
- Založenie spoločnosti30. 11. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla30. 11. 2012 → 26. 6. 2013
Grösslingová 5, Bratislava
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46913360
- RÚZ ID
- 1205206
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 30. 11. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat4 788 710 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 27. 3. 2015Zmena sídlaHlavná 45, Košice
- 27. 6. 2013Zmena sídlaTrieda SNP 36, Košice
- 20. 6. 2013Registrácia platcu DPHSK2023661134
- 30. 11. 2012Zmena sídlaGrösslingová 5, Bratislava