MAREL-SL PLUS s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 25 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 71/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (456 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 11. 12. 2012
- Sídlo
- Nová Ľubovňa 307, 06511, Nová Ľubovňa
- EBITDA marža8,6 %
- ROA (návratnosť aktív)5,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)9,7 %
- Zadlženosť44 %
- Kapitálová primeranosť56,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 7.99netIncome: 36 404revenue: 455 515prevNetIncome: 89 029
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 55.98equity: 376 746assets: 672 997
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 44.02equity: 376 746assets: 672 997
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -0.583revenueYoY: 24.78validHistoryYears: 10.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.62netMargin: 7.99ebitda: 39 258revenue: 455 515
Altman Z''-Score4.53Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.10 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.76 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.33 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.34 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.41 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.41 % vs. predchádzajúce 15.00 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 44.02 % vs. predchádzajúce 42.64 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.68× vs. predchádzajúce 0.62×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 7.99 % vs. predchádzajúca 24.39 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 55.98 % vs. predchádzajúca 57.36 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 25 % na 456 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 8.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 56 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
Rast je vyvážený: tržby (+25 %), aktíva (+13 %), vlastné imanie (+11 %) rastú podobným tempom.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 456 tis. € | 365 tis. € | +24,8 % |
| EBITDA | 39 tis. € | 107 tis. € | −63,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 35 tis. € | 96 tis. € | −63,3 % |
| Čistý zisk | 36 tis. € | 89 tis. € | −59,1 % |
| Aktíva | 673 tis. € | 593 tis. € | +13,4 % |
| Vlastné imanie | 377 tis. € | 340 tis. € | +10,7 % |
- 11. 12. 2012Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie56.0%
- Cudzie zdroje44.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 456 tis. € | 673 tis. € | 377 tis. € | 39 tis. € | 36 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 365 tis. € | 593 tis. € | 340 tis. € | 107 tis. € | 89 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 144 tis. € | 441 tis. € | 251 tis. € | 98 tis. € | 76 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 110 tis. € | 340 tis. € | 176 tis. € | 36 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 348 tis. € | 350 tis. € | 148 tis. € | 56 tis. € | 44 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 474 tis. € | 260 tis. € | 103 tis. € | 35 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 305 tis. € | 257 tis. € | 77 tis. € | 30 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 44 tis. € | 65 tis. € | 54 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 136 tis. € | 81 tis. € | 49 tis. € | 19 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 480 tis. € | 129 tis. € | 34 tis. € | 27 tis. € | 21 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti11. 12. 2012
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena11. 12. 2012 → 2. 9. 2013
RAJ HOLDING s.r.o.
- Zmena sídla11. 12. 2012 → 2. 9. 2013
Okružná 884/72, Stará Ľubovňa
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prípravné práce k realizácii stavbyod 3. 9. 2013
- 2Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 3. 9. 2013
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 3. 9. 2013
- 4Inštalácia elektrických rozvodov a zariadení na bezpečné napätieod 3. 9. 2013
- 5Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení-elektrickýchod 3. 9. 2013
- 6Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 11. 12. 2012
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 11. 12. 2012
- 8Prenájom hnuteľných vecíod 11. 12. 2012
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 11. 12. 2012
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46913521
- RÚZ ID
- 1209907
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 11. 12. 2012Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2015Najvyšší zaznamenaný obrat480 145 EUR · rok 2015
- 1. 8. 2013Registrácia platcu DPHSK2023651542
- 11. 12. 2012Zmena obchodného mena→ RAJ HOLDING s.r.o.
- 11. 12. 2012Zmena sídlaOkružná 884/72, Stará Ľubovňa