EUROINTRANS, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 110 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 69/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (107 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 1. 2013
- Sídlo
- Fándlyho 4887/1, 90301, Senec
- EBITDA marža5,5 %
- ROA (návratnosť aktív)1,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)2,8 %
- Zadlženosť50 %
- Kapitálová primeranosť50,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.01netIncome: 1 083revenue: 107 356prevNetIncome: 4 350
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 50.03equity: 38 733assets: 77 420
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 49.97equity: 38 733assets: 77 420
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 21.25revenueYoY: 110.37validHistoryYears: 10.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.53netMargin: 1.01ebitda: 5 935revenue: 107 356
Altman Z''-Score3.26Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.98 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.79 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.44 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.05 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.40 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.40 % vs. predchádzajúce 10.79 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 49.97 % vs. predchádzajúce 6.63 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.39× vs. predchádzajúce 1.27×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.01 % vs. predchádzajúca 8.52 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 50.03 % vs. predchádzajúca 93.37 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 10 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 110 % na 107 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.0 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 50 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 107 tis. € | 51 tis. € | +110,4 % |
| EBITDA | 6 tis. € | 6 tis. € | +3,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 5 tis. € | 5 tis. € | +3,3 % |
| Čistý zisk | 1 tis. € | 4 tis. € | −75,1 % |
| Aktíva | 77 tis. € | 40 tis. € | +92,0 % |
| Vlastné imanie | 39 tis. € | 38 tis. € | +2,9 % |
- 15. 1. 2013Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie50.0%
- Cudzie zdroje50.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 107 tis. € | 77 tis. € | 39 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 51 tis. € | 40 tis. € | 38 tis. € | 6 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 73 tis. € | 43 tis. € | 33 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 81 tis. € | 43 tis. € | 28 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 67 tis. € | 47 tis. € | 26 tis. € | -2 tis. € | -571 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 65 tis. € | 53 tis. € | 27 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 33 tis. € | 30 tis. € | 29 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2016 | Riadna | 55 tis. € | 30 tis. € | 25 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2015 | Riadna | 25 tis. € | 24 tis. € | 23 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2014 | Riadna | 19 tis. € | 23 tis. € | 22 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 1. 2013
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla15. 1. 2013 → 27. 12. 2016
SNP 17, Senec
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
- Účtovná závierka 2016JSON detail
- Účtovná závierka 2015JSON detail
- Účtovná závierka 2014JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 15. 1. 2013
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 15. 1. 2013
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 15. 1. 2013
- 4Reklamné a marketingové službyod 15. 1. 2013
- 5Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 15. 1. 2013
- 6Prenájom hnuteľných vecíod 15. 1. 2013
- 7Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 15. 1. 2013
- 8Prieskum trhu a verejnej mienkyod 15. 1. 2013
- 9Počítačové službyod 15. 1. 2013
- 10Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 15. 1. 2013
- 11Administratívne službyod 15. 1. 2013
- 12Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 15. 1. 2013
- 13Čistiace a upratovacie službyod 15. 1. 2013
- 14Organizovanie kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 15. 1. 2013
- 15Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 15. 1. 2013
- 16Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 15. 1. 2013
- 17Skladovanieod 15. 1. 2013
- 18Vedenie účtovníctvaod 15. 1. 2013
- 19Faktoring a forfaitingod 15. 1. 2013
- 20Poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 15. 1. 2013
- 21vnútroštátna nákladná cestná doprava s počtom vozidiel 3od 15. 1. 2013
- 22vykonávanie medzinárodnej nákladnej cestnej dopravy s počtom motorových vozidiel 3 (tri)od 15. 1. 2013
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/46914277
- RÚZ ID
- 1498410
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 1. 2013Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat107 356 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 11. 2. 2017Registrácia platcu DPHSK2023677898
- 31. 12. 2016Zverejnená účtovná závierka za rok 2016Riadna
- 31. 12. 2015Zverejnená účtovná závierka za rok 2015Riadna
- 31. 12. 2014Zverejnená účtovná závierka za rok 2014Riadna
- 15. 1. 2013Zmena sídlaSNP 17, Senec